Příběh o dospívání chlapce, který žije se svým dědečkem - slavným malířem vedoucím divoký život plný večírků a žen... Jedenáctiletého George (R. J. Williams) posílá matka na prázdniny do Španělska k dědečkovi Mauriciovi (Anthony Quinn), rozmařilému malíři a donchuánovi. Chlapcovo vyprávění na začátku filmu naznačuje, že půjde hlavně o to, aby se něco dozvěděl o světě, avšak epizodický scénář ukazuje, že vše je mnohem komplikovanější, než by divák zpočátku čekal. S Mauriciem a jeho vnukem žije pod jednou střechou také Mauriciův pomocník a nejbližší přítel Basillo (Ray Walston) a on s Georgem rychle zaujímají pozice v pozadí příběhu, zatímco si Mauricio užívá s několika atraktivními ženami. Poctivá filmařina spolu s nádhernými scenériemi Costa Bravy i dalších oblastí Španělska vytváří úchvatný celek. Film je především vyprávěním o osobním růstu, dospívání a snaze porozumět životu a ukazuje tento proces pravdivě jako nanejvýš rozháraný a rozporuplný. (oficiálny text distribútora)

majo25

Nestáva sa každému vnukovi, aby svojho starého deda načapal pri posteľných radovánkach. Anthony Quinn ako bonvivánsky maliar si užíva život plnými dúškami a malý vnuk všetko toto vstrebáva. De facto dedo kazí svojho uvedomelého a zodpovedného vnúčika, ale je to predostrené tak, že ťažia z toho obaja a predovšetkým si vytvárajú pekný vzájomný vzťah. Quinn je jasný ťahúň filmu a aj v tomto veku dokazuje svoje herecké kvality, no a sexi Shari Shattuck stojí za zakusnutie. ()

grandir

Nějak vůbec nevím, jak hodnotit. Na jednu stranu stranu mě něco nutilo zůstat u toho sedět, ale zároveň mě to nějak nepřesvědčilo a to včetně Anthonyho Quinna. Prostě jsem mu to nějak nevěřila a neubránila jsem se srovnání s Dobrým ročníkem a výkonem Alberta Finneyho, jehož Uncle Henry byl mnohem přirozenější. ()

Vajonek

Tenhle film z mého pohledu určitě obsahuje několik silných, nápaditých scén (společné vzývání krásy a síly na skále, pohřbívání štětců, "zamilované" pohledy dědečka, když slyší poprvé vnuka hrát na piano...). A aby tam nebyly, když hlavní dospělou roli hraje takový herecký bard, když je ústředním tématem vděčné potkávání dětství a stáří, propojování a rozpojování uměleckých duší... Líbila se mi např. také hudba. Ale snímek mě nějak nedokázal zaujmout jako celek, i přes poměrně krátkou stopáž jsem se bohužel místy docela nudila. Věřím ale, že zrovna u tohoto filmu více než u leckterého jiného bude možná stačit jen malá změna naladění a secvakne to a trefí se vám najednou do noty. A pak možná vidět to v původním znění..? Kdo ví, v tuto chvíli ode mě za 3 hvězdy a 60 %. P. S Možná pro někoho jen detail, ale neodpustím si malou poznámku, že po zhlédnutí filmu mám takový dojem, že výběr názvu snímku se lépe podařil Američanům (Man of Passion - Muž vášně) než nám. I když tedy neumím španělsky a tím pádem si přesně nepřeložím název originální:) ()

PTuranyi

Príjemné idylické spomínanie na chvíle detstva strávené so starým otcom, ktorý by bol považovaný za sukničkára nebyť toho, že je uznávaný maliarom plným energie a nadšenia zo života.  Atmosféra pohody prekrýva jeho aféry a problémy. Rámcovanie dedkovho príbehu ako detskej spomienky umožňuje odstup a hlbší emocionálny až mystický vhľad ku koreňom života a jeho energii. Produkcia je kvalitná, ale chýbali mi tu dramatickejšie momenty, pretože ten idylický odstup a nudná hudba akoby zrovnali všetky nuansy príbehu. Herci odviedli dobrú prácu, no bez podpory produkcie sa nepodarilo vyťažiť viac ako mierny nadpriemer. ()

ostravak30

Film režiséra José Antonia de la Loma, jehož vůbec neznám zaujme především Anthonym Quinnem ve Španělsku. Sbližování se malého chlapce a dědečka, jež vůbec nezná a říká mu dlouho pane, probíhá pozvolna, ale spíše právě díky Georgovi, protože Mauricius k němu vřelý vztah zaujímá celkem rychle. Stejně jako ambice ho něco naučit. Především pak milovat život. Jenže ono milování života se omezuje na milování žen na mnoho různých způsobů. Jistě, ještě mu klade na srdce pozitivní vztah k přírodě a k umění obecně, ale sám toho nakonec moc nenamaluje. Nutno říct, že se snímek po celou dobu, krom začátku a konce, odehrává pořád ve stejných, a posléze již předvídatelných, mantinelech. Muž, vychutnávající si život, se omezuje především na něžné pohlaví. Ženy = život, pro něj nic mezi tím není, takže toho chlapci zase tolik nedá. ()