Větší než nebe

• Česko Ještě výš než nebe (viac)

Peter Rooker má zaměstnání, které se mu nelíbí, šéfa, jehož nemůže vystát a navíc ho opustí i přítelkyně. Ve chvílích zoufalství se rozhodne utéct před rutinou všedních dní k umění a získá malou úlohu v nastudování hry Cyrano z Bergeracu v místním divadle. Je sice úplný amatér, ale režisér si ho všimne a dopadne to tak, že ho posléze obsadí do titulní role. Peter je vtažen do bláznivého divadelního světa, kde se každá událost mění v drama, a když ho Mike chce naučit základům hraní, začne se rodit milostný trojúhelník, v němž dámou, jež zasáhla srdce obou rivalů, je Grace. Nyní je řada na Mikeovi, aby se učil - ne jak hrát, ale jak žít. (oficiálny text distribútora)

wray

dalsia z tisic romantickych komedii, ale aby tomu niekto nevycital ze je to to iste ako zvysok, tak sa rozhodli to obzvlastnit tym ze to bude v divadelnom prostredi. maloktora romanticka komedia ma vie zaujat, a filmy z divadelneho prostredia su na tom podobne, takze nie je prekvapenim ze bigger than the sky ma nejak neoslovil. nebolo to v podstate zle a snad aj vykon hlavneho herca co hra neherca sa da ocenit, a bolo tam par zaujimavych momentov na zamyslenie o zivote ale celkovo - priemer priemerny a koniec to tiez nejak nezachranil :/ ()

kleopatra

Zdejší hodnocení mi návnadou právě nebylo, ale pomyslela jsem si Corbett, Smartová - dám tomu 10 minut a uvidím. Chlapík, s kterým šéf jednal jak s rohožkou a nedařili se mu vztahy, byl "neviditelný", ale poslední kapka ho postrčila ke konkursu v lokálním divadle. Režisérka mu nedala ani tak příležitost jako spíš granát, kterým měl celé představení zlikvidovat - takový měl talent, ale ona v něm objevila "světlo" a práskla mu rovnou Cyrana. Ruku na srdce, i herec, který ho hrál byl krajně necharismatický, ale protože měl jeho hodný trouba charakter, bylo mu brzy odpuštěno. S přibližujícím se termínem premiéry začal trojčit, že to nezvládne, i když se snažil, seč mohl, a taky cítil s ostaními pouto, které nikdy nepoznal, a tak v návalu sebemrskačství poděkoval za lano a uklidil se mezi kadety, aby tam počkal na svoji chvíli. Nakonec jsem tomu dala ne 10 ale celých 106 minut, Corbett byl jako Michael i Christan v úžasně energické formě, Amy Smart - jako už párkrát - výborná, ale nejvíc mě potěšil scénář, který aplikoval krásné repliky ze Cyrana v reálném životě, zvlášť "neviditelný" si jimi pomáhal, když si netroufal bránit se sám za sebe. ()