Astro Boy

• Japonsko Astro Boy tecuwan Atom (viac)
Japonsko, (2003–2004), 20 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Osamu Tezuka (komiks)

Makoto Cumura, Akio Ócuka, Bin Šimada, Hidejuki Tanaka, Ičiró Nagai, Kóiči Jamadera, Mami Kojama, Megumi Hajašibara, Rie Kugimija, Susumu Čiba (viac)

Odvážný robotí kluk Astro Boy má obrovskou sílu, je rychlý, může létat a má velmi vyvinutý smysl pro spravedlnost. Nebojí se postavit žádnému zločinci ve vesmíru… (TV Prima)

ostravak30

Možná se tomu kolegovi nechce věřit, ale dokud Prima nespustila Astro Boy brzy ráno, netušil jsem, kdo nebo co to je. A po shlédnutí všech dvaapadesáti epizod myslím, že to pro mě nebyla až taková ztráta. Celou dobu jsem si myslel, že jde o polský seriál. Ty animace mi připomínaly Bolka a Lolka. Je to příšerně animovaný seriál a tři hvězdy mu dávám jen proto, že má určitý společensko-sociální aspekt ve vztahu k robotům. Věnuje se hlavně problémům mezi roboty a lidmi a všem rizikům, které by v budoucnosti mohly nastat, kdybychom robotům vdechli skutečný život. Jinak se ale v podstatě v seriálu nic zajímavého neděje až do jedné ze závěrečných epizod Vzpoura robotů. Příšerná je i hudba. Ta mi zase připomínala opilého Dj, který usnul a tak hraje podivnou elektronickou hudbu, na níž všichni pod účinky extáze rádi tančí. Příšerných padesát dva epizod, jsem rád, že je to za mnou. A dávám si pozdní předsevzetí - už žádné primácké animované seriály. Slibuju! ()

Tomihiro

Třetí verze Astro Boye, která měla velký rozpočet, vznikla pod dohledem Tezukova syna. Z původní mangy vychází jen velmi volně a je přidáno několik nových postav. ()