Praha, 1939. Německá hrozba se blíží a mladý český muž židovského vyznání Jan Wiener (Kryštof Hádek) prožívá nejtěžší období svého života. Musí se rozhodnout mezi svobodou v emigraci a matkou (Barbora Kodetová). A musí serozhodnout, dokud Československo neobsadí nacistická vojska (toy79)

cheyene

Není to vyloženě špatné, ale působilo to na mě dost směšně v mnoha ohledech. Tak například skloňování českých jmen v anglických větách (věty jsou pouze ilustrativní) "Jeníčku, wake up" či "Karle, don't do it!", dále pronásledování hlavního hrdiny vojákem na motorce. Nelíbil se mi ani rozhovor Hádka s Vašutem, byť měl v sobě jisté napětí. Jako nevkus mi přišlo také napasovat pochod německých vojáků Prahou do melodie české hymny (to je ovšem dost subjektivní názor a otázka cítění každého jednotlivce). Ocenit mohu zejména nějaké to morální poslání, které však bylo rovněž ze slabšího soudku. Ne, Synova válka zkrátka u mě dostatečně nefunguje. ()

drankeryth

Chcelo by to film v klasickej dlzke, ako mnoho inych filmov. Bolo to zaujimave, ale dost kratke. Kludne by som uvital dlhsiu stopaz, bez namietky. Vsetko bolo urobene na dobrej urovni, len ta Vasutova uniforma mi moc nesedela, skor vyzerala smiesna, ako mala povodne byt podla autenticity. Hlavne ta farba uniformy bola komicka. V tom som videl taky maly zadrhel, ktory dost vytrcal z filmu. ()

Tom_Lachtan

Zajímavý počin, už jen tím, že se jedná o americký studentský film natáčený v čechách s českým obsazením (z čehož vyplívají hrozně zábavné momentky, jako když všichni mluví anglicky, ale přesto normálně skloňují česká jména) a evidentně dost vysokým rozpočtem (kostýmy, nákladní auto), proto je hrozná škoda, že byl hrozně zkoněn scénář, větší snůžku hovadivých klišé jsem už hodně dlouho neslyšel a neviděl, tak například nacističtí soldáti jsou tu bez vyjímky zobrazení jako neskutečné svině, které jsou vás schopné popravit za to, že máte rozbité rádio a mluvili jste ve frontě, když jste to rádio odevzdávali a zároveň jsou tak dementní, že když jim vyskočíte a zdrhnete z náklaďáku, když vás odváží, tak je nenapadne mučit vašeho kamaráda a spolužáka, co v tom náklaďáku zůstal, byť je z hákového kříže natolik připosrán, že by přiznal i že jeho otec je fena novofundlandského ohaře jen při pohledu na ssácké výložky. Dobré řemeslo vs. tupé dialogy a dějové chyby = průměr ( jen pro pořádek, beru v úvahu studentský status). Navíc je to místy odporně sentimentální a ohyzdně citopudné. ()

IvcaSammet

Hodně pěkný krátkometrážní film. Samozřejmě, že nebyl úplně stoprocentní, ale to snad od studentského filmu ani čekat nejde ... Souhlasím s tím, že angličtina některých herců nebyla zrovna zvlášť ukázková a že si oslovování osob "Karle, Jene" a tak dále herci mohli odpustit, ale i tak to rozhodně dojem z filmu nekazí. Taky bych ráda vypíchla skvělý talent Kryštofa Hádka, který zde dokazuje, že můžeme být opravdu velmi rádi za to, že se nerozhodl v Anglii zůstat a že stále hraje v našich českých filmech. ()

Aky

Vybroušená miiniaturka se skvělými herci příjemnou kamerou a nevtíravě zvládnutou režií. Bez velkých slov, gest a předvádějících se emocí silný příběh, který se ve skutečnosti nepochybně odehrál v dané době stokrát podobně, ve své podstatě je skoro banální, ale takhle natočený dokáže zasáhnout přesně do středu. ()

• Natáčení probíhalo v Praze, konkrétně v Praze 1 a na Vyšehradě. (Yardak)
  • Natočeno dle skutečného příběhu příslušníka československého letectva v Británii Jana Wienera (1920–2010). (VN85)