ABC Afterschool Specials

všetky plagáty
USA, 1972, 156x60 min

Predloha:

Francine Pascal (kniha)

John Bedford Lloyd, Melora Walters, Val Kilmer, Alan North, Jorja Fox, Perry Lang, Rachel Stevens, Justina Machado, Jane Kaczmarek, Mary Wickes, John Finn, Courtney Peldon, Kadeem Hardison (viac)

Tento seriál vysílaný po více než 20 let poskytoval dávku dramatu pro dospívající děti během školního roku v hodinách před školním obědem (úplně mi to připomělo TVŠ - Televizní vysílání pro školy - seděli jsme na lavicích a jedli jahodový bobonky a sledovali zvířátka... pozn. Vig). Speciální díly byly celovečernímy TV filmy, kde byly do detailu prozkoumávány pocity úzkosti a jiné problémy oněch dětí. Velmi si pohrávali s morálkou, ale nebyly kazatelské, což mělo i své důsledky. V seriálu se objevilo spousta mladých začínajících herců, z nichž někteří se později stali skutečnými hvězdami. Pro mnohé to byla vůbec první pracovní zkušenost v tomto průmyslu, pro jiné to byl pouhý příspěvek společnosti.

Ti kdo v seriálu byť jen zavrtěli prdýlkou: Ben Affleck, Heather Langenkamp, Jane Kaczmarek, Brandon Cruz, Christopher Knight, Melissa Sue Anderson, Kristy McNichol, Scott Baio, Val Kilmer, Lance Kerwin, Jessica Alba, Joddie Foster, Vince Vaughn, Loretta Swit, Sarah Jessica Parker, Viggo Mortensen. (Vig)