Kamarátky Carmen (America Ferrera), Lena (Alexis Bledel), Bridget (Blake Lively) a Tibby (Amber Tamblyn) sú spolu každučkú voľnú minútku odkedy prišli na svet – alebo vlastne ešte dlhšie, pretože sa „zoznámili“ v čase, keď boli v bruškách svojich mamičiek a tie spolu chodili na tehotenské cvičenia! Preto asi veľmi neprekvapuje, že i každé prázdniny dievčatá vždy trávia spolu. Vlastne... Trávievali, až dodnes – pretože tento rok je všetko inak! Tento rok sa ich cesty po prvý raz rozdelia: Carmen strávi svoje letné prázdniny u otca, Lena pôjde spolu so sestrou do Grécka navštíviť starých rodičov, Bridget zase spolu so svojím futbalovým tímom strávi celé leto vo výcvikovom tábore... Len Tibby ostane doma, pretože bude celé prázdniny brigádovať v miestnom supermarkete. Na poslednom stretnutí pred rozlúčkou objavia kamarátky staré džínsy, ktoré na ich veľké prekvapenie, sedia každej z nich – a to napriek tomu, že majú už na prvý pohľad rozdielne konfekčné veľkosti! Založia preto „Sesterstvo putovných nohavíc“ a prisahajú si, že práve tieto zvláštne džínsy ich navždy budú spájať – stanú sa symbolom ich priateľstva a verným spoločníkom temer všetkých ich dobrodružstiev... (TV Markíza)

chrispe

Už mi není náct, ale přesto jsem se zase dívala. Každý prázdninový příběh jednotlivých holek má něco do sebe. Mně se nejvíc líbí vždycky ten z Řecka, protože na natáčení vybrali opravdu kouzelnou lokalitu. Příběh Carmen (America Ferrera) mě skoro vždycky zvedne ze židle, protože mám pocit, že jí v něm děsně křivdí a že její otec stojí jako otec dost za prd (alespoň pro ni). Další dva příběhy brnkají na smutnou notu, víc se mi líbí ten Baileyin (Amber Tamblyn) - i když taky víc na hraje na city. No... ať se mi zdá příběh točící se okolo jedněch obyčejných kalhot jakkoli dětinský a naivní, baví mě. ()

Rosaviva

Tak pro tohle mám taky slabost, hlavně díky knížce. Sice je to film jako každý druhý, ale pro mě má kouzlo. 4 příběhy, každý úplně jiný a přesto tak stejné. Příběh Bridget - Pro mě, nejoblíbenější, protože postavu Bee jsem měla ráda i v knížce a navíc jí ve filmu hraje krásná Blake Lively. Příběh Leny - Příběh mě nejbližší. Příběh Tibby - Příběh podle mě nejdojemnější. Příběh Carmen - Příběh pro mě nejnudnější. 4* ()

Prochy38

Nechal jsem se přemluvit přítelkyní a celkem toho nelituji. Film je jasně zaměřen na dívčí publikum věkem totožné s hlavními postavami. Příběh je to moc hezký a i originální. Ale pro mě zase tak moc zajímavý asi ne. Je to hodně idealizované, i když tvůrci myslí na obě strany, tím myslím tu příjemnou i nepříjemnou lidského života. Jen ty typy holek jsou asi až moc typizované. A mně, jako celkem mimóznímu pozorovateli, ani nepřišli moc sympatické. Vychrtlá A. Bledel a její averze vůči jakýmkoliv románkům - končí opakem, fakt hodně nenormální postava A. Ferrery, které jednání normálním lidem fakt nedává smysl. K tomu hodně do větru B. Lively a její fotbalové umění. Jediná sympatická postava A. Tamblyn, které příběh stál za to.... Ale jinak takový lehký průměr... Asi mě nemrzí, že jsem to viděl, ale není to moje krevní skupina... ()

Likan7

Začátky Blake Lively je tou nejzajímavější věcí na celém filmu. Komedii se to nepřibližuje ani trochu a na fungující drama to nemá nosný příběh a už vůbec ne dobrý herečky. Logicky filmu nepřidává i roztříštěnost filmu na 4 střepy, jen aby každá holka měla cca stejný čas pro svůj příběh. Nudilo mě to, Blake nezachrání všechno.. ()

TeraBum

Knihy, podle kterých byl film natočený miluju. Jsou napsány s obrovskou porcí lidskosti. Nejde o náctileté holky, natožpak o kalhoty, ale o nepodmíněnou lásku ve všech podobách. Jenže nehodnotím knihu, ale film. A to nedokážu. Protože z knih vytáhli jen ty náctileté holky. A tak vidím, že film sám o sobě zas tak špatný není, dá se u toho zabít sobotní odpoledne, mnohé i potěší. Knihu mám ale natolik ráda, že přerod do filmové podoby objektivně vidět nedokážu. ()

• Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)
  • Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)
  • Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)