Na plovárně

Marek Eben

Hudba:

Marek Eben

Účinkujú:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (viac)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiálny text distribútora)

Radek99

O tom, že ve všem a všude je důležitý především lidský faktor, se přesvědčíte i v oblasti televizní zábavy v této osobité talk show... kde vládne etalon českého moderátorského řemesla - Marek Eben ! Je až neuvěřitelné, jak je tenhle muž kultivovaný, příjemný a přitom si drží tak svůj vysoký moderátorský standard... Gentlemanská, inteligentní a zábavná kultivace diváka, tak bych to nazval... ()

Heroin17 odpad!

Marek Eben snad pozbyl zbytky své soudnosti. Ve své talk-show se snad ani už nesnaží potlačovat své bisexuální já, nezřízeně flirtuje s kýmkoliv, kdo je natolik naivní, aby si myslel, že jeho příchylnost je pouze dobrácká hloupost, svému homosexuálnímu projevu dává co nejvíce prostoru, neustále se usmívá svým uslintaným úsměvem přímo do divákovy odporem zkřivené tváře, jako by se vysmíval nám, kterým ještě zůstala špetka vkusu...Zabte Marka Ebena! ()

ekomo

Bravo, excellent. Marek Eben se ukázal jako výborný překladatel angličtiny a to jak umí improvizovat, opravdu rád se podívám na každý díl s nějakým cizincem. Suverénně nejlepší pořad na jedničce. Díky tomuto pořadu jsem se naučil anglicky dokonce i pár vět. Takže nejen zábavný, ale trochu i vzdělávací pořad. Konečně někdo, kdo dovede ve svém pořadu vzorně reprezentovat naši zemi na úrovni. ()

Malarkey

Každý mi dá jistě za pravdu, že pan Eben dělá nejlepší rozhovory pod sluncem. Na ně je radost koukat. A stejně tak jako v sestříhané verzi, musím říct, že je to zážitek i na živo. Dvakrát jsem zažil v Karlovarském divadle a zatímco kapela Lucie byla v pohodě a možná trošku nalitá, tak Uma Thurman byla spíš na pár facek. Dobrý rozhovor je podle mě ten, ze kterého si po jeho skončení dokážete udělat ucelený obrázek na konkrétního člověka, a pan Eben svojí absolutní přípravou nechybuje a s každou další otázkou přesvědčuje osobnosti celého světa, že tu máme člověka na svém místě. ()

Nautila

Eben mi osobně vadí, nejvíce tím falešným úsměvem a příliš přehnaným a hraným zájmem. Ale s tolika hosty se asi není čemu divit. Ale není to o Ebenovi, ale o hostech. Někteří se dokáží pořádně rozpovídat a plove-li se zrovna někdo pro mě zajímavý, ráda se taky sednu a poslouchám. Dobrá atmosféra, inteligentní hosté i otázky, osobní a nebulvární. Člověk se vždy dozví něco zajímavého z úst svého oblíbeného umělce. ()

• Televizní pořad získal svůj název podle nově zrekonstruované Občanské plovárny, kde se také natáčely první díly. Ačkoliv se pořad přesunul po několika dílech do klubu Avion, název mu zůstal stejný. (P. J. D.)
  • Nejvyšší sledovanost měl rozhovor s Dagmar Havlovou, který 12. prosince 2002 zhlédlo 894 tisíc diváků. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)
  • Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)