Päťdesiatnička Brenda Gecková (Kirstie Alley) je napohľad láskavá a obetavá žena bez jedinej morálnej vady a je tiež pilierom spoločnosti, pretože dlhé roky dobrovoľne pomáha tým, čo sú v núdzi. Jedného dňa sa však stane čosi nepredstaviteľné! V ten deň Brendina adoptívna dcéra Marie Devereauxová (Deanna Milligan) utečie i s dvojročným Jeremym od rodiny a desivý príbeh, ktorý rozpovie Philipovi Rothmanovi (Will Patton), odhalí šokujúce skutočnosti, ktoré boli u Geckovcov na dennom poriadku. Sexuálne zneužívanie, týranie a otrocká práca sú len časťou z nich! Keď polícia Brendu zatkne, táto veľká a mocná žena všetkým tvrdí, že ide o nedorozumenie. Je však skalopevne rozhodnutá využiť všetky možnosti, aby Marie zničila! Potom ale začnú hovoriť i ďalší svedkovia - a hriechy rodiny Geckovcov náhle nadobudnú obludné rozmery... (TV Doma)

kingik

Brenda Gecková byla vždy pro všechny vzorem dokonalé ženy. Věnuje spoustu času i peněz dobročinnosti, stará se o sirotky a nikdy nikomu neodmítne pomoc.Všichni ji mají rádi a obdivují ji. Jenže pak z domu Geckových uteče devatenáctiletá Marie a obrátí se na prokurátora s šokujícím vyprávěním o pekle, které u Brendy prožila. O sexuálním zneužívání, psychickém i fyzickém týrání, otrocké práci, krádežích, k nimž Brenda nutila děti, ale také o únosech, žhářství a podvodech. Šokovaný prokurátor se rozhodne zjistit, co z toho je pravda a co se skutečně v domě děje. Film vychází ze skutečných událostí, jenže se jedná o televizní zpracování a tak se dočkáme poměrně krotkých scén namísto nějaké drastičnosti, při které kamera ani moc neasistuje. Výsledek mohl být ještě mnohem lepší a znepokojivější vzhledem k několika podobným případům, které byly v nedávné minulosti v médiích odhaleny. Výsledek je sice slabší, ale i tak stojí za pozornost, už třeba tím, jak je tlustá Kirstie Alley ve své roli odpudivá. Mé hodnocení: 60% ()

Killy

Na to že se jedná o TV film musím říct že jak herečky výkon Kristie tak i ostatních je výborný , dej filmu je zajímavý, zazivny a jelikož se jedná o skutečnou událost tak mrazivý. Ano viděla jsem lepší filmy ale od tohoto jsem neočekávala vůbec nic a on mě absolutně překvapil a vřele doporučuji videt! ()

Ukrizku

Sílu extrémního příběhu filmové zpracování kvalitativně spíš poškodilo. Po skončení byl dojem nula, ale měla jsem pocit, že mi sousedka přes plot vyprávěla něco otřesného o nějaké šílené rodině, která na první pohled vypadala charitativně. Ale mluvila nesouvisle, nedokázala popsat žádné oběti, ani pohnutky sociopatů. O soudním procesu se zmínila jen jakoby mimochodem, takže jsem jen v duchu litovala ty chudáky, ale soucítění se nedostavilo. Asi sousedka neumí vyprávět příběhy, nebo je to jen klepna bezcitná. ()

Swatcha

Děj snímku se rozprostírá do období cca 18ti let. Zavede nás do prostředí naoko perfektně fungující rodiny, která si postupně osvojila deset dětí o které se dokonale stará. O mírné rozčarování se postará první matčino nabádání malé dcerky ke krádeži, kdy si však ještě řeknete: "No, uživit je všechny standardním způsobem není nic jednoduchého". Následuje však smršť násilí, žhářství, mafiánských postupů "jestli odejdeš, zabijeme tě" a po chvíli už je jasné, že máme před sebou šíleného sociopata využívajícího své adoptivní ratolesti k páchání trestné činnosti. Na základě udání jedné z adoptivních dcer se rozjíždí série zatčení a následné soudní líčení. Hlavní část filmu pojednává o zpočátku beznadějném přesvědčování a následném podání svědectví členů rodiny v soudním procesu s adoptivními rodiči ... Nejedná se sice o žádný kinematografický skvost, Kirstey Alley už dávno není onou prsatou kráskou z Kdopak to mluví, ale její herecký výkon filmu dodává přesně to, co chybí kostrbatému scénáři a ostatním hercům -> věrohodnost. ()

sehe

Nedá sa veľa očakávať od TV filmu natočeného podľa skutočnosti,ale Rodinné hriechy som dopozerala dokonca.Veď len toť nedávno sa v Rakúsku odhalil, Fritzl väzniaci dcéru 24 rokov.Nevšímavosť okolia,neochota pomôcť,nemožná polícia ,dáva možnosť pošahancom,ako Brenda Gecková,alebo spomínaný Fritzl, ponižovať,znásilňovať,využívať ľudí,bez toho,že by si to niekto všimol.Kirstie Alley sa so svojou značnou nadváhou hodila na to monštrum, tváriace sa ako milujúca matka ochotná pomáhať všetkým.30 rokov pre Brendu a 3* pre TV film. ()

• Příběh je inspirován kriminálními činy Frances Burt. (jakubmoravec)