Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiálny text distribútora)

lesumir

Originální, a to velice :-) Sice jsem tak nějak skoro už od začátku tušil, jak to dopadne, přesto jsem se nechal unášet dějem a liboval ve střeštěné Lucy Liu a sympatickém Hartnettovi. Sem tam se objeví Bruce a někoho zabije, občas staří známí Freeman s Kingsley a to všechno promíchávají místy vtipný a místy trapné hlášky. Film na mě nezapůsobil tak hlubokým dojmem, že bych na konci plný emoci kroutil hlavou, jak to úžasně pan řežisér vymyslel, spíš jsem se jen usmíval nad tím, že jsem se nějakých 105 minut solidně bavil a hlavně jsem nabil a zabil nudu :-) ()

Aluska88

Již v tomto snímku je znát osobitý režisérský rukopis Paula McGuigana, člověka, který mistrovsky natočil téměř všechny epizody geniální minisérie BBC, Sherlock. Když si jednotlivé díly vybavím, tak kamera, některé scény, celková stavba příběhu, postupně odkrývající všechny skutečnosti, propojení a tajemství jednotlivých postav je velmi podobná "Sherlockovskému" stylu. Kromě hlavních borců, jako je Bruce Willis, Morgan Freeman a Ben Kingsley musím vyzdvihnout také Stanley Tucciho. Závěrečná pointa mě však nijak nepřekvapila, stejně jako její postupné odkrývání. Což rozhodně neznamená, že by mě zklamala. Jen se jednoduše u mě nedostavil ten "shocking effect.":) ()

Renton

Scénář: Jason Smilovic .. Zlý pes Slevin. Zajímavá hříčka stylu a žánru. Paul McGuigan natočil velice zvláštní snímek, pozoruhodný nejen díky excelentnímu hereckému obsazení (mimo jiné moji milovaní Lucy a Bruce v jednom filmu, wow :)), kameře a hudbě. Mínusem může pro některé být až přílišná snaha vše dovysvětlit a objasnit i v době, kdy už je vše rozluštěné a jasné. 85%. ()

B!shop

Rozhodne mily prekvapeni a i celkove me film dost prekvapoval. Ze zacatku film pripomina ne nejak zvlast originalni kriminalku, kde se najde par zajimavejch prvku, ale zase tu neni akce. Ale na druhou stranu, film je vypravenej tak zvlastne pohodove a je ladenej do cerny komedie, navic podkreslenej zajimavou hudbu, takze dokaze zaujmout. No a ja cekal, ze to tak nak pojede az do konce a uz sem si vymejslel, kdo jak umre a co se jak vyresi. A pak najednou prask, naprosta zmena, dokonce i stylu vypraveni, film zdrsni, dovysvetli se par nelogickejch momentu ze zacatku, vse do sebe zapadne a diky necekanejm vrazdam a zvratum, ktery sice prekopavaj skoro vse, ale jsou logicky, se da film oznacit za docela originalni. Co se tyce samotnejch vrazd, tak jsou pekne krvavy a drsny, akorat skoda, ze Bruce ma pro dualy jen jednu prilezitost, ale zase me potesilo, ze tu je docela casto. Hartnett tu zvlada jak toho drzyho pohodare, tak vaznejsi tvar bez problemu, Lucy Liu je kouzelne hyperaktivni a Morgan Freeman nezklame nikdy. Jedinej, kdo se mi nelibil, je Ben Kingsley, to byl naprosto otresnej hereckej vykon. Takze celkove, i kdyz je ve filmu minimum akce a porad se tu jen mluvi, tak jsou dialogy svizny, vtipny a sem tam se urodi slusna hlaska a to cely natoceno zajimavou kamerou, takze film dokaze bavit od zacatku do konce, ale na 5* to nebude. ()

• Na začátku filmu, když Bruce Willis (Mr. Goodkat) zastřelí muže na parkovišti, tak sklo jeho auta, na které padá, je už rozbité. (Čiban)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (viac)