Na malej železničnej stanici, kde žijú ľudia, ktorí stále na čosi čakajú, no ono to neprichádza, a túžia kamsi odísť, no nevedia kam. Všetci očakávajú svoj vysnený vlak, ktorý možno nikdy nepríde. Ale nakoniec je to i tak jedno, pretože i tak nikto nevie, kam má ísť. To aby sa nič nedialo, lenže ono sa diať začne vo chvíli, keď je na toaletách nájdený zavraždený Gitarista. To už prichádza na stanicu polícia, aby prípad prešetrila. Odrazu je každý podozrivý... Komédia s detektívnou zápletkou na motívy jednej z divácky najúspešnejších a najvtipnejších komédií Stanislava Štepku v Radošinskom naivnom divadle. (oficiálny text distribútora)

safe

Slušně obsazený, nicméně zoufalý (a většinu času blbě zahraný) pokus o komedii. Když jsem se po ani po hodině nezasmál, ba dokonce ani nepousmál, začal jsem ztrácet pozornost a ke konci už mě vlastně ani nezajímalo, kdo je vrah. Popravdě si myslím, že ani divadelní předloha nemůže být vtipná. Z hereckých (ne)výkonů mě bavila pouze Anna Šišková. ()

Oskar

Neobratný pokus o převod hry Radošinského naivného divadla do filmu. V kině by to bylo utrpení, ale viděl jsem to v televizi a taky jsem se ošíval samou nudou. Stoletá Zdena Studénková se pořád ještě drží - zuby nehty - mezi krasavicemi, ale pod těmi vrstvami make-upu už není tak dobrá herečka, jak si pamatujeme. Asi vyšla ze cviku, protože na Slovensku se netočí prakticky žádné filmy a její role v soap opeře "Medzi nami" a dabing nekonečného množství telenovel v ní vyvolaly návyk na direktivně-afektovaný projev venezuelských majitelek olivových plantáží . Ten sálá i z její policajtky. Po půl hodině hysterického přehrávání se chce zařvat: "Polejte ji kýblem vody!" Josef Abrhám a Josef Somr se zase tak soustředí na správnou výslovost slovenštiny, že to odpoutává pozornost od toho, co hrají. Příběh je banální, hudba rušivá, herci s dvěma třemi výjimkami nejistí. 30% ()

Aljak

Typické RND. Dejový rámec v podstate jednoduchý, takže v tomto prípade jasne vidno, že ide o adaptáciu divadelnej hry. Ale treba uznať, že herecké obsadenie bolo fakt na úrovni. Zápletka je jasná, a celé sa to točí okolo výsluchov vyšetrovania záhadnej vraždy na Konečnej stanici. Humor Radošincov mi síce nie je nejaký obzvlášť blízky, ale ako oddychovka to bolo celkovo fajn. Na niektorých dialógoch a scénkach sa dalo aspoň pousmiať. Akurátne 3* ()

Vaso

Ačkoliv jsem od tohoto dílka moc nečekal a vlastně jsem si pustil televizi jenom jako kulisu k práci na počítači, přistihl jsem se, že to dopadlo přesně naopak. Zakoukaný do filmu a Zdeny Studénkové jsem nechal počítač ať si dělá co chce jako němá kulisa k filmu. Bavilo mě to. Exaktně povedané, všetko je relatívne. ()

mira007

Slovenská komedie dle divadelní hry z roku 2004 se skvělou Zdenou Studénkovou, skvělým Abrhámem a v budoucnu skvělou Vicou Kerekes bohužel moc skvělou komedií není. Má to neokoukaný námět - vyšetřování vraždy na malém nádraží - ale mně to přišlo jak humor z televizní suchopádné inscenace.Dvě hvězdy za obsazení. ()

• Natáčení probíhalo na vlakovém nádraží v západoslovenském městečku Brezová pod Bradlom. (skudiblik)
  • Autorom hudby je Peter Mankovecký, ktorý si vo filme zahral zavraždeného gitaristu. (megajalec)