yenn

Na první pohled humorné anime o trojici osmiletých holčiček, jež brání Japonsko před roztomilými mimozemšťany, na pohled druhý, důkladnější, hrůzné svědectví o prohnilosti japonských obranných sil, které se potýkají s celou řadou nešvarů. Velitelé jednotlivých složek upřednostňují zájmy osobní před zájmy země (když mimozemšťané napadnou sady a plantáže, velitelé nepostupují koordinovaně, nýbrž každý rozkáže bránit své oblíbené ovoce); při obsazování volných míst se hledí pouze na osobní známost a příbuzenské vztahy, nikoli na schopnosti (pozice ve speciální jednotce pro boj s mimozemšťany na zemi, ve vzduchu i na moři jsou bez testů přiřknuty vnučkám velitelů jednotlivých složek); drtivé porážky a škody na majetku vyplývající z neschopnosti protekčních jedinců jsou vypočítavě prezentovány s vysokou dávkou citového vydírání (při pohledu na plačící lolitky zuřící dav jihne); nehospodárné nakládání s veřejnými prostředky není náležitě trestáno (opakované použití drahého vojenského vybavení ve školní divadelní hře skončí pouhým napomenutím). Uf. Běhá mi z toho mráz po zádech a již se nedivím, že země Hello Kitty svůj boj s roztomilostí prohrává. 7/10 ()