Původní zpracování klasického příběhu, ve kterém se Robin Hood (Errol Flynn), zbojnický hrdina Sherwoodského lesa, vrací jako voják krále Richarda domů, aby zbavil své lidi krutovlády Nottinghamského šerifa. Jeden z nejlepších filmů všech dob s vynikajícím výkonem Errola Flynna. (oficiálny text distribútora)

Hwaelos

Ryzí esence hollywoodského stylu, která je patrná od počátků studiového systému až po dnes. Nákladná dobrodružná kostýmová podívaná, která nic závažného neřeší a zábavnými peripetiemi se chýlí k happy endu. Pokračovatelem těchto blockbusterů jsou v moderní době třeba Piráti z Karibiku. Navíc, Errol Flynn je ne nepodobný Orlandu Bloomovi (až na tu příšernou ofinku). Na filmu je ještě vidět, že němá éra ještě tak trochu určovala strukturu vyprávění (občasné používání mezititulků a teatrální herectví), ačkoli, díky štědré podpoře snímku od studia Warner, si mohl Robin Hood dovolit použít technicolorové barvy. Post hollywoodské klasiky dokazuje i to, že v podstatě všechny pozdější adaptace sherwoodského zbojníka jsou vyprávěny prakticky totožně. ()

Kass

Tenhle film nemá ten řízný drive a tah na branku jaký by současnou akcí odkojený divák čekal od dobrodružné látky s tradiční známkou "Robin Hood". To ale pro milovníky klasické hollywoodské kostýmní podívané jistě nemusí být na závadu. Dost možná právě naopak. Hravost, šarm a elegance zde totiž nechybí. "Robin Hood" pánů Curtize a Keighleyho obsahuje všechny ingredience, jež byly a jsou téhle legendě z Nottinghamského hrabství a okolí Sherwoodského lesa vždy vlastní. Rovněž samotný Robin v podání E. Flynna splňuje všechny předpoklady, které jsou na jeho roli kladeny. Má správně lišácký výzor, vyzařuje z něj urozenost, chrabrost a pro důvtip a lstivost nejde nikdy daleko :). Krásné 4*, už jen pro ty oči Olivie de Havilland... ()

Matty

Akční blockbuster, model 1938. Hood trochu hapruje, pokud jde o návaznost některých záběrů, ale díky kaskadérským kouskům, každou akci znásobující hudbě a technicolorovým barvám se jedná o slast pro každého milovníka velkých dobrodružství ze staré školy. Nekomplikovaná a také díky tomu nestárnoucí zábava. 80% Zajímavé komentáře: Kass, Falko ()

elizabeth_ba

Když se podíváme na datum sledování, tak se jednalo o čistě valentýnskou romantiku a přesně tomu to odpovídalo. Barvy (film byl natočen metodou Technicolor, ač jsem se původně mylně domnívala, že byl elektronicky dobarvován) podle mě nebyly pastelové ale jasné (červená, zelená, hnědá...) a lady Marianna (Olivia de Havilland čili Melanie Hamiltonová z Jih proti Severu) byla andělsky krásná, Robin Hood (v podání Errola Flynna) byl zase dostatečně okouzlující a v tomto duchu se nesl celý film. A tak u mě, žádné další zpracování, byť ostatní komentáře hovoří o přeslazení a kdoví čem ještě, nemůže být lepší tohoto, zvláště přihlédnu-li navíc k době vzniku této krásné historické pohádky... (ale jo..., vlastně legendy). ()

filmmovier

Parádní podívaná a nepočítám-li skvostně temného seriálového Robina z let osmdesátých, který je kapitolou sám pro sebe, jedná se pravděpodobně o nejlepší zpracování tohoto příběhu. Errol Flynn i nádherná Olivia de Havilland jsou skvělí, já jsem si ovšem víc užíval záporáky v podání mých oblíbenců Basila Rathbonea a Ckauda Rainse. Navrch sympatická stopáž, která uteče jako voda - akce je extrémně příjemná (rozuměj skvělá) a dialogy nejsou nikterak směšné. Scénář tedy výborný, pořád se tam něco děje a fakt jsem se u toho královsky bavil. Film, který prostě v žádném případě nemůže zklamat, navíc je to velmi příjemná záležitost i z nadčasového hlediska. Klasika, která si zaslouží všechnu pozornost. 80 %. ()

• Reakcia publika v predpremiére bola taká pozitívna, že film vyšiel bez akýchkoľvek zmien v deji. (westerns)
  • Filmový debut Michaela Horderna. (liquido26)
  • V době uvedení nejdražší film společnosti Warner Bros. Stál 2 miliony dolarů. (Kulmon)