LiVentura

Velice zvláštní, velmi originální, western s velmi drsným průběhem, který se s nikým na plátně nemazlí. Skoro to navozuje atmosféru komedie, ale ty brutální scény, střílení, zapichování a hoření, wow...! Hudba naprosto šílená a nehodící se. ()

Willy Kufalt

Ech, tady bylo všechno tak stylově staromódní... od samotného legendického příběhu, plného často neuvěřitelných senzací, až po technickou se zastaralým obrazem či zadními projekcemi během požáru. Když pominu ty barvy a bohatou zvukovou složku (byť nejspíš schválně s minimem dialogů), připadal jsem si, jakobych se v pokoji propadl v hlubinách času a ocitl se ve starém kině... nikoliv v roce 1975, ale ještě o pár dekád více nazpátek... spíše tak 1935. Ano, povedlo se mi ocitnout se s tvůrci na jedné vlně, nechat se unést atmosférou, a baštit všechny ty nikoho nešetřící akce, bitvy, přestřelky či záchranu na poslední chvili (James je prostě bourák, kterému nutno fandit!), stejně jako ty šílené popěvky hospodského pěvce, a současně nezastavovat se nad příběhem, který rozhodně ani tvůrci tehdy již dávno vážně nebrali. Celé rámcování v podobě vyprávění staré babičky pro mladé hosty na Divokém západě má určitě svůj smysl a podtrhuje tvůrčí myšlenku opětovného návratu k dávným příběhům, ale možná bych v tomto směru ocenil daleko umělečtější rámec, který by obsáhl kouzlo těchhle dávných příběhů i na filmovém plátně v době němých či prvních zvukových filmů. 70% /// ... Milovníci stylových retro filmů sem, milovníci marvelovských blockbusterů s moderními superhrdiny ruce pryč od toho! ()

rivah

Poté, co dorazil do městečka na západě, byl cowboy podveden a vsazen do vězení. Podařilo se mu uprchnout a připravit pomstu. Spolu s mladou Indiánkou městečko rozstřílejí a petardami z draku vše zapálí....Jednoduše, ale velmi drsně udělaný film. ()