Parťáka mu zabili před očima – a to se neodpouští. Detektiv Sykes chce dostat vrahy za každou cenu. Ti však patří k mimozemšťanům, kteří na Zemi získali před několika lety azyl. A dodnes jsou pro většinu lidí velkou neznámou... Seržant Matthew Sykes projíždí se svým parťákem Dougem losangeleskou čtvrť Lebkounů. Jsou to právě tři roky, co přistáli v roce 1991 v Los Angeles. Nejprve byli drženi v karanténě, ale nyní tu žijí spolu s původními obyvateli. Jejich loď přepravovala trestance. Lebkouni jsou geneticky upraveni tak, aby se snadno přizpůsobili jakémukoli prostředí. Mají dvě srdce a chtějí-li se opít, stačí jim kyselé mléko. Matt je nemá rád a nijak se tím netají. Právě když to s Dougem znovu probírá, dojde v blízkém obchodě k přepadení. Policisté vidí dva Lebkouny v dlouhých černých pláštích, kterak zastřelili majitele obchodu Cecila Portera. Matt jednoho lupiče zastřelí, dalšího pronásleduje. Doug je ale v přestřelce zabit. Matthew si za nového partnera překvapivě vybírá Lebkouna, prvního, který se stal detektivem. I když se jmenuje Samuel Francisco, začne mu říkat George. Tento Lebkoun je velice ukázněný a vždy slušný. S postupem vyšetřování se proto Mattův negativní postoj k "návštěvníkům" začne pomalu měnit… (oficiálny text distribútora)

BoPo

Nostalgickú spomienku zo základnej školy mi oživil film Bright. V oboch je policajná dvojica v zložení človek a ten iný. Tu je iným mimozemšťan. Najviac mi v pamäti utkvelo to, že sa lebkouni dokázali ožrať len z mlieka. Detektívka s čisto TV rozmerom napumpovaná princípami Mužov v čiernom (bez špeci serepetičiek a dôrazu na nadsázku). ()

Snorlax odpad!

Ani při nejvyšší míře tolerance nemohu této naprosto stupidní slátanině dát ani špičku z hvězdičky. Na mozek naprosto nemohoucí scenárista zplodil něco, zač by se styděl i blboun nejapný. Odporný osmdesátkový look, hnusná hudba, režisér zádumčivě dloubající se v nose a herci zoufale se snažící o nějaké hraní tam, kde není absolutně co hrát. Výsledkem je trapné akční béčko s mimozemšťany, které Amerika zapojila do programu multikulturalismu. Film by se měl raději jmenovat Lobotomouni. ()

tron

„Budem ti hovoriť George.“ Neil Blomkamp nemôže mať s Districtom 9 čisté svedomie, určite ako decko videl Lebkáčov a v roku 2009 sa rozhodol nakrútiť niečo podobné, ale trikovo a maskérsky náročnejšie. Samotní Lebkáči (pardon, Návštevníci) skutočne nevyzerajú nijako extra komplikovane (rozpočet bol 16 miliónov). Sú to proste normálni chlapi a ženy, akurát majú holú lebku a namiesto vlasov podobné hnedé škvrny, aké sa vám vytvoria v šálke, v ktorej ste si zaliali čierny čaj. To, na čo nezostal rozpočet, však dostatočne zachránil scenárista, ktorý z nich urobil nakoniec prekvapivo celkom zaujímavé bytosti. Kyslé mlieko (resp. zakysanka, ehm???), morská voda, veľká sila a úplne zbytočné kopanie medzi nohy. Kto tento podozrivý fenomén pozná len zo seriálu a nasledujúcich televíznych snímok, bude možno prekvapený z toho, že film, ktorý stál na začiatku, je celkom vydarenou sci-fi buddy movie s presvedčivou ústrednou dvojkou (James Caan a Mandy Patinkin) a poriadnymi hláškami („V preklade to znamená Posratá hlava.“). Scenár ako taký je dosť veľké klišé a rozpočet bol ozaj dosť malý (prekvapivo produkovala Gale Anne Hurd, zvyknutá na stonásobne vyššie rozpočty), ale samotní Lebkáči veľa zachraňujú. Škoda, že sa z občasného vtipu (pozemšťanom v istej chvíli začala dochádzať fantázia a tak Lebkáčov začali pomenovávať VEĽMI zvláštnymi menami) neurobil poriadny running gag. ()

zdeny99

Odpočinkové sci-fi s jednoduchým kriminálním příběhem, ve kterém dva Lebkouni zabijí poldovy parťáka. Toho vcelku přesvědčivě hraje James Caan, mimo jiné rok před svojí životní rolí v MISERY. Za nového kolegu si vybere jednoho z řad lebkounů a po počátečních neshodách (ne až takových neshodách jaké měl Mel Gibson s Danny Glowerem ve SMRTONOSNÉ ZBRANI) se z nich stane klapající dvojka. Lebkouni coby mimozemšťané jsou vkusně promyšlenou rasou, co se usídlila na zemi. Samozřejmě jejich rasa není až tak podrobně probraná jako rasy ve STAR TREKU. Možná je to dobře, možná ne, ale dozvíme se i o nich hodně. Jsou dokonale přizpůsobiví a rychle se vše učí. Opijí se po mlíku a mají vlastní drogu, která měla být zapovězená pro život na zemi. Bohužel nakonec zůstalo jen u slibného námětu a potencionál zůstal nevyužití. Natočeno mi to přijde hodně lacině a nedotaženě. [1287. hodnocení, 50. komentář, 54%] ()

kaposlav

Neviem či to je chyba vo filme, alebo v preklade: Lebkouni pristáli v Los Angeles v roku 1991, ale počas filmu v Tv správach hlásili, že jeden bol pustený z karantény v roku 1988 (všetci boli dočasne v karanténe). Možno sa tvorcovia sami splietli, keďže film je z roku 1988 a niekto to chcel nadčasovo posunúť o tri roky, aby bol film akože aktuálny, alebo to je len mýlka v preklade, ale to sa mi nezdá takto preložiť rok. V tom čase sa často objavovali kadejaké banálne chyby vo filmoch, ktoré časom pri tvorbe boli odstranované, ale táto bije do očí. Film je zaujmavý a videl som ho už asi tretí možno štvrtý krát. Na tu dobu dosť dobré. ()

• V úvodní scéně, kdy hlavní hrdnové projíždějí městem, míjejí kino, kde promítají fiktivní snímek Rambo 6. (dopita)
  • Jerry Goldsmith začal skládat ústřední motiv pro tento film, ale byl odmítnut. Nakonec ten samý motiv použil ve filmu Ruský dům (1990). [Zdroj: měsíčník Cinema 12/99] (Locksley)

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)