Sakyvanity

Nevím proč, ale moc se mi to líbilo. Jistě.. místy to bylo divné a nezáživné (skoro až nudné) ale bavilo mě to. Celkově by byl film asi za 3*, ale za věčně zhulenýho Dominica Monaghana dávám 4* :) ()

igi B.

Trošku v ději zmatený a místy (zjevně z nedostatku nápaditosti vystavět skutečně dramatický děj) otravně ukecaný film, kterému asi nejvíc škodí sveřepá snaha tvůrců i přes závažné téma za každou cenu bavit a z toho vyplývající značná nevyhraněnost v žánrech, jež mění se během děje bez nějakého smyslu či logiky, natož řádu. A tak zpočátku sledujeme jakousi >podrazovskou< hořkou krimikomedii, která zvrtne se v takřka sociální drama a završeno dílo jest coby krvavý thriller s akčními prvky a bizarním a ne moc uvěřitelným rodinným happyendem... Škoda, že si režisér řádně neujasnil, co vlastně chce říct a točit, protože námět je vcelku zajímavý (i díky zobrazené krutosti mafie, zabývající se obchodem s lidmi) a d.m.s.n. se film mohl stát velmi dobrým kriminálním dramatem. Takhle zbyl jen průměrný guláš, který ač není vyloženým uměleckým šmejdem, rozmělnil daný potenciál v oddychovku, která v důsledku pak zcela neuspokojí asi nikoho... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 7.9.2008 na dvd, komentář zde jako druhý - 7.9.2008) ()