Catlow (Yul Brynner) je zloděj dobytka a velký sympaťák. Tentokrát však bude se svojí bandou usilovat o něco daleko většího - 2 miliony ve zlatě. Překazit se mu to pokusí šerif Cowan, který vděčí catlowovi za záchranu svého života a pak je tu ještě lovec lidí Miller, který touží Catlowa zabít... (5150)

Spock

Western který má zřejmě všechno, co by měl správný western mít a k tomu navrch ještě nějaké ty komediální prvky. Stejně to ale nějak nefunguje. Zlodějíček Catlow je sice sympaťák, ale není mu to nic platné. Já se u filmu nudil a byl i dost zklamaný. Čekal jsem víc od westernu, kde bude hrát westernová legenda ze Sedmi statečných. Jen se dokola smát nestačí. Nejvíc mě překvapil Leonard Nimoy, z bezohledného zabijáka ušel k vědci Spockovi dlouhou cestu : ) ()

vesper001

Pohodový western, jemuž vévodí sympatický Jeb Catlow v podání Yula Brynnera. Ten vyměnil tradiční černou za džínovinu, leopardí krok za široký úsměv a partu Statečných za (ne)přítele šerifa a zuřivou Mexičanku. Myslíte, že proti němu má fousatej Spock a pár Indsmanů šanci? ()

Mariin

Tento western americko-židovského režiséra Wanamakera na mne od začátku do konce působil svým charakterem jako italowestern (a španělský chorizowestern). Něco jako "rodokaps" k zabití dlouhé chvíle. Cyničtější, hodně střelby, hodně scén ve skalnatém plenéru, drsné a zaprášené, nic víc. Židovská herečka Daliah Lavi jako perfidní rozeřvaná amazonka, banditova holka. ()

Han22

To byla taková kravina, že to nezachránila ani spousta akce a herci. Brynner se sice snaží hrát sympatického darebu, ale už hrál i líp, Crenna je průměrný a Nimoy alias pana Spocka prostě nechci vidět jako zarostlého bezcitného hajzla. Zbytek je prostě překombinovaný chaos. Dobytkáři si najmou zabijáka na vůdce tlupy chytající volný dobytek. Jde po něm i jeho kamarád šerif (přestože ví, že nic neudělal). V Mexiku se do toho zaplete armáda, několikrát ukradené zlato, rozbroje v bandě, naštvaná exmilenka s vlastní bandou a ještě indiáni... už chyběli jen ufouni. Ne že bych se nudil, jen mě ten děj absolutně nebavil a víc než na 2* to není. ()

reich

Celkem vydařený western s Yulem Brynnerem z pozdějšího období. Zápletka příběhu je jednoduchá a mnohdy je doplněn komediálními prvky, což u Brynnera je méně časté, ale celkově je o pohodový western. Kromě Brynnera táhnou film ještě dva skvělý herci, předně nádherná Daliah Lavi v roli Rosity (diváci možná budou spíše znát díky své asi nejznámější roli Palomi) a Leonarda Nimoye jako Millera (budoucí pan Spocka ze Star Treku). Méně výrazný je zde ovšem Richard Crenna, který mi do role zarputilého šerifa vůbec neseděl. Slušných 65%. ()