Blúdiaca duša

• Česko Bloudící duše (viac)
všetky plagáty

Dr. Charlie Keegan je bezohledný doktor z New Yorku, který musí odsloužit 6 měsíců v sanatoriu, aby získal zpět svou licenci, která mu byla odebrána kvůli pojišťovacím podvodům. (baXter)

baXter

Překvapivě milý a laskavý snímek o doktoru z "Harvardu", který prožívá svých 6 měsíců v sanatoriu. Bylo to pro mě milé překvapení pro tento večer. ()

Zeliiik

Nemůžu se rozhodnout, jeslti 3 nebo 4 hvězdičky, ale nakonec dám jen 3, kvůli šíleně nesympatickýmu hlavnímu hrdinovi. Moc často komentáře nepíšu, ale teď si nemůžu zkritizování doktůrka Charlieho Keegana odpustit. Už jen ten debilní účes jsem dlouho nikde neviděl a o tom, že mu vůbec nebylo rozumět ani nemluvim, mně přišlo že "šišlal" snad naschvál :) Navíc jsem tam nepostřehl nějakej větší důvod, proč by se do něj měla Emmanuelle Chriqui zamilovat, mě teda ničim neohromil. Byl to příjemnej film z jinak deprimujícího prostředí. Až se divim, že v době psaní tohodle komentáře nemá ani 30 hodnocení. ()

freddy

Rozhodně příjemné překvapení, což bych od filmu, který se odehrává v sanatoriu pro přestárlé lidi, rozhodně nečekal. Příběh je vlastně docela jednoduchý. Dr. Charlie Keegan má vlastní lékařskou praxi, kdy se věnuje léčení důchodců. Ale nejsou mu cizí pojišťovací podvody. A právě za ně dostal od soudu přikázáno odsloužit půl roku v onom sanatoriu. A jak to tak bývá, postupně se sžije se zdejšími pacienty i personálem a začne se mu tam líbit. Musím konstatovat, že první polovina filmu je docela slabší, dokonce možná místy i nudná, ale druhá polovina filmu je naprosto bezchybná, excelentní a beze sporu zajímavá. Tam děj graduje a to je prostě nejsilnější část filmu. A ač se může podle popisu zdát, že film bude smutný o smutných věcech, opak je pravdou. Film ukazuje naději a lásku v několika různých podobách, a v tom tkví jeho kvalita. Neočekával jsem, že film z takového prostředí a s takovou tématikou by mohl být, tak veselý, tak optimistický, tak překvapivě povedený. Jedná se jednoznačně o nadprůměrný snímek, který má rozhodně divákovi co nabídnout a který stojí za vidění. Snad už jen proto, že i my jednou budeme staří, a optimismus není nikdy na škodu. A ač je určitě to, co nám servíruje tento snímek, v opravdovém životě nereálné, nebo spíše nepravděpodobné, přesto je to dobře zpracované a pokud na ten scénář přistoupíte, tak se vám to bude určitě i líbit. Jednu hvězdičku tedy strhávám za slabší první polovinu filmu, ale i tak je to za solidní čtyři hvězdičky. ()

July

Velice hezký a citlivý film. V reálném životě by to ale takhle nefungovalo. Neviděla jsem ho úplně od začátku; až zkouknu i prvních 20 minut, možná přestanu pořád váhat mezi 3 a 4*. ()

Květula

Zezačátku se tenhle film tváří jako typická laciná komedie o pomatených stařících. Ale dejte mu šanci a on se rozvine v krásný příběh o bloudění, o ztrácení a nalézání a především o lásce. A pak už to vůbec není komedie, protože i když se budete často usmívat, bude to úsměv tak nějak smutný a rozechvělý a možná se slzami v očích. Přesto (anebo právě proto) ve vás po zhlédnutí Bludných duší zůstane něco krásně hřejivého a laskavého. ()