Sprostý, nevychovaný hrozný skřítek Rölli a jeho kmen, vedený jejich starým šéfem, doplují na lodích do nové země. Tito líní skřítkové si postaví novou vesnici hluboko v lese. Ovšem jednoho dne jsou skřítci vystrašeni blížícím se podivným kmenem, a proto se raději skryjí do lesa. Kmen se usadí ve vesnici. Vede ho Millie, mladá elfí slečna, která náhodou objeví Rölliho a postupně se začínají sbližovat. Ovšem další příslušníci kmene tuto přízeň neschvalují a vzniká z toho celá řada komických a vzrušujících situací, je to boj mezi dobrem a zlem, přátelstvím a nepřátelstvím a nutností naučit se žít mezi sebou. Dle novinových výstřižků "Finský Pán prstenů", film získal řadu ocenění a během prvních 2 víkendů promítání vyhrál ve Finsku i nad Harrym Potterem. (oficiálny text distribútora)

Skejpr

Takový... nemastný, neslaný. Rozhodně zajimavý po vizuální stránce, ale jinak je to takový naivní. Malý děti to určitě pobaví, ale (především vzhledem ke konci, kdy běží děti ve zpomaleném záběru a elfí král zpívá rádobypoučnou písničku) nevidím důvod proč se na to v pokročilém věku koukat, leda ze studijního hlediska, protože Finské pohádky u nás opravdu moc zaběhlé nejsou... ()

janek85

Tady tohle je spíše film pro děti. Připomíná mi hodně Asterixe a Obelixe, nebo nějaký takový podobný příběh. Děj mě vůbec nebral, protože nebyl záživný, hudba místy se objevovala, ale bylo jí tam málo. Efekty ty byly dobré, za ně dávám 1*. Je to točeno v krásné přírodě, která taky dává + mému hodnocení a převleky byly slušné. Celkový dojem:Nebralo mě to moc, trochu nuda.35%Přístupnost:přístupný ()

Jezinka.Jezinka

Ve Finsku mají trollové ocas, asi nejzajímavější prvek celé téhle taškařice. Jinak trollové jsou líní, hloupí a trapní. Trapní ve všech podobach a projevech. Trapní tak, že se za ně stydíte. Elfové jsou laskaví a hodní, pročež jsou v sevřeném šiku a mají natažené luky, než bys řekl 'neodporovatzlunásilím', jen se za kopcem něco šustne. V místě, kde žijí, musejí být Finové skromní. I k pobavení jim tak stačí málo. ()

bloodcountes odpad!

Předně je zcestný a špatný zdejší Obsah. Bylo to takhle: trolové se přihrnuli do lesa, kde odjakživa žili elfové. Tyto elfy, kteří se s nimi přišli po sousedsku přivítat, vyhnali pryč. Díky jedné elfce, která se skamarádila s jedním trolem a při nájezdu trolů na elfskou vesnici zemřela, se všichni napravili, elfka oživla a nakonec vidíme, jak spolu všichni elfové i trolové běží na slavnost. Jak dojemné. Nelze nevidět paralelu k situaci finů v jejich zemi, kde trolové jsou nájezdníci z asie a afriky. Jak se finské děti učí, že nakonec se všichni spřátelí, protože jednomu trolovi bylo smutno, po jedné elfce. Je to vymejvárna neskutečné razance a proto nemůžu dát nic než ODPAD. ()

• Natáčelo se v Hailuoto a Puolanka ve Finsku. (Cheeker)