Svetlo v tme

• Česko Světlo ve tmě (viac)

Život Rachel Carlson (Demi Moore), úspěšné autorky thrillerů, naprosto změní tragická událost: její pětiletý syn nešťastnou náhodou utone. Rachel se rozhodne změnit životní styl a odstěhuje se na odlehlou chatu na skotském pobřeží. Zde však zůstává sama napospas své osamělosti a děsivým představám. Přestává rozeznávat, co je realita a co halucinace, a nakonec bude muset bojovat, aby si zachránila holý život. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SOLOM.

Průměrné mysteriozní drama, které ze začátku dost nudí, ale později nabere docela zajímavých otáček, které vyvrcholí sice dost předvídatelným koncem, ale konečně mě dokázalo v tomhle snímku něco zaujmout. Pro DEMI jsem měl vždycky slabost, ale tak jako ve filmu S.T.R.I.P.T.Ý.Z mě rozpálit nedokázala... ()

compiler

Kdyby se udělovaly ceny za nejzamotanější filmy, Světlo ve tmě by bylo nominováno hned v několika kategoriích a určitě by si i nějakou sošku odneslo. Pro mě nezajímavý snímek u kterého jsem někdy ani nevědel o co jde. Jediné světlé místečko je hudba, díky které hodnotím jednou hvězdičkou. Víc si opravdu nezaslouží ()

dewil21

Spisovatelka odjíždí dopsat knihu na ostrov, kde už kdysi chcíp pes a taky hlídač majáku, s kterým se intimně sblíží. Nedává to moc smysl a do toho prší a nebo fouká dost studenej mořskej vítr. Sem tam Rachel straší mrtvý syn, kvůli kterému se rozešla s manželem, jelikož za sebou nezamkl branku - a je vždy jednodušší svalit vinu na druhého, zvlášť když si se synem v té době měla jít hrát, ale nakonec se na to vykašlala. Nakonec se ale ukáže, že ne všechno mysteriózní musí mít nadpřirozený původ a že za vším je třeba hledat prachy a sex. Na podzimní odpoledne, kdy by psa ven nevyhnal, je to dobrej film... ()

sluzevsky

Po celou svou stopáž vážný a pomalu se táhnoucí film, který ovšem dějem nutí bystřit mysl a dedukovat, co by asi jak mohlo být a proč jak že se to ty věci momentálně mají. Napětí se (urputně pomalu) táhne až do samého konce, kde sice jakýsi zvrat nastane a svým způsobem zajímavý (alespoň pro mne, ač jsem tušil, že je něco za lubem, neočekávaný) je, ale ne až tak moc, aby mi najednou přestalo vadit, že nejpatřičnějším synonymem pro snímek jako celek, je NUDA. Nicméně na druhou stranu obrátím-li kartu, filmů s obdobnou tématikou jsem viděl plno a v porovnání s většinou si, co se zápletky a jejího rozuzlení týče, zas až tak špatně nevedl. ()

messi@h

Pro mě osobně byl tenhle film zklamání - dal jsem na pochvalnou filmovou recenzi na Óčku a podíval jsem se na něj s manželkou. Nakonec jsem měl pocit, že ona recenze byla spíše reklamou. Film samotný si v první polovině drží jakous takous atmosféru, jenže závěrečné rozuzlení je opravdu hodně přitažené za vlasy. Podprůměr. ()

• Komparz tvořili hlavně místní lidé z Newborough a Anglesey, kteří točili na ostrově Llanddwyn. (Lynette)
  • Podrobnější rozpis míst, kde filmový štáb natáčel:
    - ostrov Llanddwyn, Anglesey, Wales (Ynys Llanddwyn, Ynys Môn, Cymru)
    - pláž Llanddwyn, Anglesey, Wales (Traeth Llanddwyn, Ynys Môn, Cymru)
    - pláž Newborough, Anglesey, Wales (Traeth Niwbwch, Ynys Môn, Cymru
    - Malltraeth Bay, Anglesey, Velká Británie (Traeth Malltraeth, Ynys Môn, Cymru)
    - kostel Llanbadrig, Cemaes Bay, Anglesey, Wales (Eglwys Llanbadrig, Bae Cemaes, Ynys Môn, Cymru)
    - Prichard Jones institut, Newborough, Anglesey, Wales (knihovna & Bingo scéna)
    - Porthdinllaen, Gwynedd, Wales
    - hospoda "Ty Coch", Porth Dinllaen, Gwynedd, Wales
    - soukromá rezidence, poblíž Y Nefyn, Gwynedd, Wales
    - silnice A5, Betws-y-Coed, Wales (ve filmu letecké scény skotské krajiny)
    - Milook, Cornwall, Anglie
    - železnice Bodwin a Wenford , Cornwall, Anglie
    - Regent's Park Road & Canal, Primrose Hill, Londýn, Velká Británie
    - filmové studio Ealing , Ealing, Londýn, Velká Británie (Lynette)
  • Píseň hrající na párty Mary je "Star of the County Down." (HellFire)