Útočisko

Láska je nevyzpytatelná. Když ji hledáte, vyhýbá se vám, když rezignujete, vpluje do vaší náruče a řádně vše zkomplikuje. Příběh Shye (Orlando Bloom), který se v tropickém ráji zamiloval do Andrey (Zoe Saldana). Ta ho miluje, ale její starší bratr se pochopitelně k celé věci staví poněkud jinak. Na ostrov dorazí dva gangsteři, kterým se podaří utéct z vazby. Na svém útěku narazí na Shye a ten je pod tlakem okolností donucen spáchat zločin… Jako jednoho z gangsterů uvidíte Billa Paxtona, kterého znáte také z filmů Lovec démonů a Ponorka U-571. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Tohle mne moc nebavilo. V podstatě jen překvapila ta vysoká míra kriminality v ostrovním ráji. Takový Romeo a Julie z mafiánského prostředí domorodých obyvatel Kajmanských ostrovů, kde Romea hraje Orlando. Snaha roztříštit děj do jednotlivých časových fází s tím, že si to divák pospojuje selhal na základní chybě a to opakování některých pasáží znovu. Vždycky si pak u toho říkám, že když už do toho režisér jde, nesmí pak diváka podceňovat a dělat z něj idiota... Konec trochu zlepšil chuť. Tři balíčky doláčů. * * * ()

honajz

Pokus o cool film se současným cool řazením několika příběhů vedle sebe, s pokusem o cool kameru a s Orlandem Bloomem jako tahákem. Jo, a spousta cool filtrů na kameře. Jinak nic nového :-) http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/ztraceny-raj.html Nečekejte, že by titul měl něco společného s románem A. C. Doyla. Jde o dnes oblíbené dva paralelní příběhy (které se ani neprotnou), kdy v tom prvním hrají Agnes Bruckner a Bill Paxton a jde o nějaké finanční problémy velké společnosti, a ve druhém Orlando Bloom a Zoe Saldana a jde o milostný příběh mezi podvodníky či co. Filtry, nervní kamera, dlouhý videoklip. ()

jajinka

O něco slabší dějově i příběhově než Crash (když už jsou tvůrci uvádění na obalu), ale stále stejně dobré, dobře zpracované, natočené i sestříhané.. ()

HappySmile

Film rozehrává dva příběhy, kde jdou oba svou vlastní cestou a nikde se neprotnou. Navíc mají oba otevřený konec. Což je celkem zajímavý experiment, ale děj filmu je tak nějak o ničem. Jediné co můžu vyzdvihnout je práce kamery, na některé scény byl opravdu dobrý záběr, hlavně se mi líbil ten pohled na molo. ()

Martin741

Viac pribehov pokope zacalo uz kultovym Inarritovym filmom Amores Perros s vybornym Gael Garcia Bernalom. A ako vidno, kadejaka reziserska lama /Frank E. Flowers/ sa snazi na tom prizivit. A suma fuk mi bola aj ucast sexice Zoe Saldanhy. 30 % ()

Streeper

Je to nuda. Prostě film je plyne, akce je tam minimum a romantiky, či sexu jakbysmet. Takže vlastně se na to nemá cenu koukat, jelikož je to o ničem. Ale Zoe Saldana byla skvělá. ()

Juto

Dejová línia je dosť jednoduchá, ale prezentovaná veľmi úhľadne. Nikdy nemáte pocit, že sa film v akomkoľvek okamihu spomalí. 6/10 ()

farmnf

Viděl jsem jen první příběh, otřepaná zápletka s finančním problémem v Miami a s pokračováním na Kajmanských ostrovech. Nezáživné zpracování debilní dabing, nezajímavý příběh a vcelku slušná kamera s úplně pitomou hudbou. ()

TO

Dva příběhy, které se tak trochu míjejí. V prvém Agnes Bruckner a Bill Paxton (trochu jako Viktor Kožený) a ve druhém Orlando Bloom a Zoe Saldana (trochu jako Romeo a Julie). Samozřejmě, že by neškodilo ještě zajímavější propojení a nějaká ještě dramatičtější vyvrcholení, ale mě to docela bavilo i takhle. ()

Bobik9

Výborné drama se zajímavými herci. Ze začátku nepříliš složité příběhy, které se posléze začnou zajímavě prolínat. Výkon Orlanda Blooma nebyl sice podle mě nijak oslňující, ale svou roli zvládl solidně. Prostě myslím, že todle se povedlo. ()

MI-380

Vizuálně příjemná exkurze do pověstného daňového ráje. Kde jsou ty časy, kdy ve zdejším vězení byl jen jeden člověk. Dnes už jde v první řadě jen o peníze a s těmi přibývá kriminalita. Pěkné barvy, svižná polodokumentární kamera, klipový střih, krásné mulatky, atraktivní blondýny, spousta povalečů, kokainu a dolarů, a dokonce i trochu všelijak zpřeházeného děje. 70%. ()