Daniel Miller přijde o život při dopravní nehodě a po smrti se dostává do Soudného města, což je něco jako čekárna před vstupem do dalšího života. V jakémsi soudním procesu musí člověk prokázat, že s úspěchem překonal svůj strach. Celý jeho dosavadní život je zaznamenán, aby soudci - žalobce i obhájce - mohli posoudit, jak se vyrovnal se životem, který právě ukončil. Pokud neprojde a něco se mu nepodařilo, pošlou jej zpátky, aby se znovu pokusil udělat to správně... (oficiálny text distribútora)

Pavlínka9

Za mě velice zajímavá myšlenka a bylo by podle mě dost zajímavé, kdyby se jí i v dnešní době někdo chytil a trošku to "vytunil". Bavilo mě, jak Daniel zjišťoval, že má úplně jiné služby v hotelu než Julie, která je v jiném a také možnost jíst a nepřibrat - neboli největší sen mnoha žen :D Celou dobu jsem si říkala, co je vlastně cílem toho soudu - máš ho vyhrát či prohrát? Protože přeci si pak nebudeš nic pamatovat, tak není to jedno? Film ve mě zanechal plno otázek, ale spíš v tom pozitivním smyslu ;) ()

Hees

JOj to tu je malo hodnotení.Veľmi inteligentná romantická komédia s prvkami fantasy.Dvaja ľudia si nájdu k sebe cestu keď sa má rozhodovať o ich budúcnosti buď znova okúsiť pozemský život alebo naopak skúsiť niečo nové neobjavené ísť o sféru vyššie.Rozhoduje sa na základe ich životných momentov či boli dosť odvážny alebo nie.Musím uznať že veľmi milé dielo oplatí sa pozerať. ()

Honzus

Inteligentní romantická komedie se zajímavou zápletkou a nesmírně sympatickými postavami. Málokdy jsem hlavnímu hrdinovi tolik fandil a tak s ním soucítil jako v tomto případě, stejně jako mě dokonale okouzlil žoviální advokát Ripa Torna. Pokud jde o romantické komedie, nenapadá mě mnoho příjemnějších, chytřejších ani vtipnějších. ()

pend

Inteligentní romantická komedie, kde jsou všichni po smrti... Judgment City je ale zařízené perfektně - můžete jíst, co chcete, a nepřiberete ani gram. Chvílemi komedie ustupuje před vážnými filosofickými otázkami. Do toho vložky s využíváním naší mozkové kapacity, Meryl Streep jako třešnička na dortu. ()

Melies

7 / 10 Kiež by každá komédia mohla byť rovnako inteligentná a vtipná zároveň. Brooks a Streepová sa perfektne dopĺňajú a celkom vás presvedčia, že sú pre seba ako stvorený, aj keď o tom ešte sami nevedia. Apropo, námet - ten je vo svojej vnútornej jednoduchosti, no až 'filozofickej' hĺbke, tak jedinečný, že si sám o seba zaslúži tie štyri *. Keď sa tomu priráta ojedinelá absencia 'hluchých' miest, niet čo riešiť. Plné hodnotenie nedávam len preto, že z celého filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Nebojím sa povedať, že keby sa autori sústredili viac na psychiku postáv a odpustili si nejaké komediálne prvky, bol by to v tom čase horúci oscarový kandidát. ()

• Tramvaje použité ve filmu jsou původní vozy, které byly používány v Universal Studios Hollywood. (jezurka42)
  • Idea posmrtného soudu jakožto „obhajoby“ vlastního života se objevuje například ve staroegyptské mytologii, ve které musí zemřelí v podsvětní říši Duat ještě před posledním soudem v podobě vážení srdce předstoupit před radu bohů a obhájit před nimi svůj život a rozhodnutí. Ti, kteří projdou všemi zkouškami a obhajobou, mohou odejít do ráje, zatímco srdce provinilců pozře Amemait, požíračka srdcí, a oni tak zůstanou navěky uvěznění v Duatu (ve filmu znamená neúspěch u soudu reinkarnaci). (vojtaruzek)