Priateľ pod stromček

(TV film)
  • Slovensko Priateľ pod stromčekom (viac)
všetky plagáty

Trinásťročná Holly Grantová (Kelly Kingová) má problém. Kamarátky Beth a Diane majú už dávno vyhliadnutých chlapcov a ona stále žiadneho. A tak ju napadne poprosiť pred Vianocami Santa Clausa (Charles Durning), aby jej priateľa nadelil pod stromček. Žiaden zázrak sa však nekoná.  Uplynie dvadsať rokov, Holly je stále slobodná, dáva prednosť práci pred rodinou a k pocitu spokojnosti jej priateľ vôbec nechýba. Už  dávno prestala veriť na zázraky a na svoje dievčenské želanie z dávnej minulosti zabudla. Netuší, že Santa Claus sa práve teraz rozhodol, že jej dávny sľub splní. (TV Doma)

Jeremiah

Dva příjemní mladí lidé, plně oddaní své práci, kteří i ve svém věku ( cca 33 let ) ještě nepotkali toho pravého, se shodou nádherných náhod setkají a zjistí, že by ten druhý mohl být ten pravý. Tak o tom je tento příběh, ještě navíc zabalený do vánoční atmosféry s třešničkou v podobě 20 let starého slibu, který dal Santa Claus dívce. Tím slibem bylo, že dívka až bude připravena určitě potká toho pravého. Příjemný a dojemný film, který nevybočuje z řady jemu podobných, a proto neurazí a určitě si zaslouží své 3 hvězdičky. Kéž by vše bylo tak snadné, jak v některých filmech ... . ()

chrispe

Asi už jsem cynik a léta, kdy jsem si tyhle naivní vánoční filmy užívala a těšívala se na ně, jsou dávno pryč. Už mi nejspíš nestačí tu světýlka, tu rolnička, aby to ve mně probudilo vánoční atmosféru a plytký příběh, který odhadnete při první scéně, zkrátka nudí. Přidejte nesympatickou hlavní dvojici, absenci humoru a máte z toho dvě hvězdičky. ()

Djkoma

Přestože Patricka Muldoona nemám rád od dob Melrose Place (a možná ještě víc od jeho role v Hvězdné pěchotě:)) jako Přítel pod stromeček byl překvapivě snesitelný. Možná to bylo vánoční náladou nebo dopoledním programem v televizi, kdy moje požadavky na kvalitu filmu nejsou tak velké... Jinak tradičně obyčejná a naivní pohádka, která však během vánočního období určitě neurazí. ()

Jirkacek

Snímek Přítel pod stromečkem z roku 2004 se rozběhl na naší TV obrazovce v čase odpovídajícím tématu tohoto filmu. Měl jsem však obavy, jakou kvalitou bude disponovat, jelikož jsem viděl už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. Nicméně po prvním shlédnutí jsem byl natolik spokojen, že o rok později jsme si doma přítele pod dřevěným bohatýrem pustili znova. Potěšilo mne, že ve filmu nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodinu či muže v červeném. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh, v němž se sympatické Holly Grantové v podání Kelli Williams splnil dětský sen. Když jí totiž bylo třináct let, Santa Claus jí slíbil, že o 20 let později jí na vánoce pošle kluka jako dárek. Zatímco ona na tento slib dávno zapomněla, sympatický chlapík v masce Santa Clause rozhodně mínil svůj slib splnit. A tak poslal ráno po štědrém dnu do jejího bytu muže, který se živil jako advokát a shodou okolností zapomněl přijít k soudu, v němž Holly hrála důležitou roli. Svou chybu pak ihned napravil a tak přišel do bytu k Holly jako dárek pod stromeček. Postupně se tak sblížili, že Holly nechtěla, aby po vánočních svátcích dárek odešel. Romantika čišela z celého 90 minutového filmu jako libá vůně z česnekové polévky, ale to mi vůbec nevadilo. Zároveň totiž nabídl slušnou zápletku, disponoval slušnou porcí humoru a i jeho dva hlavní hrdinové byli sympatičtí. Líbil se mi i snímek samotný, vhodný přesně do období vánočního shonu, protože jsme si pěkně jsme půldruhé hodiny odpočinuli, zasmáli se a hlavně jsme nasávali vánoční atmosféru, i když v americkém podání. Mimochodem jim závidím, že si dárky rozbalují o den později než my. Mají tak celý den si vše užít a nemusejí spěchat od štědrovečerní večeře ke stromečku, protože už to děti prostě nemohou vydržet. Suma sumárum Přítel pod stromečkem ode mne získal pět přátelských hvězdiček pod stromečkem *****. ()

freddy

Příjemný oddechový vánoční film, který neurazí a možná i zaujme. Celý film má pohodové veselé vánoční barvy a scenérie a navíc je zde i vcelku zajímavý děj. Pokud o Vánocích chcete nasát vánoční pohodu a zároveň relaxovat, tak tenhle film nabízí spojení obou těchto věcí do jedné. Já jsem byl spokojený, protože mne to dokázalo zaujmout a příjemně a pohodově mne tento snímek naladil. Nechybí zde ani pár vtipných momentů. Takže uděluji tři hvězdičky za pěkný nápad a dobře natočený vánoční snímek, kterých není o Vánocích nikdy dost. ()

• Dům, v kterém ve filmu bydlí rodiče od Holly, můžeme vidět i v jiném filmu televizní stanice Hallmark a to ve filmu Santa se žení (2005). (Pumiiix)