Král Hjalmar (M. Stropnický) se v mládí zamiloval do krásné nestárnoucí čarodějky Gudrun (L. Jelínková). Ta byla ochotna si ho vzít i za cenu ztráty věčného mládí a nesmrtelnosti. Král ji však zradil a oženil se s jinou (V. Žilková). A tak čarodějka vyřkne zlou sudbu nad právě narozenou princeznou. Podle ní se princezna (L. Vondráčková) v den svých sedmnáctých narozenin provdá za rukavičkáře. Všichni rukavičkáři jsou ze země vyhnáni a toto řemeslo je v zemi přísně zakázáno. Ale žádná nařízení proti sudbě nepomohou. Za pomoci kouzelného křesadla se princezna Astrid seznámí a zamiluje do neznámého mladíka (S. Rašilov), který jí daruje rukavičku… (Česká televize)

Karlos80

Strašná pohádka (podle známé slavné a pěkné Andersonovy předlohy) tvářící se moderně s nemoderními písničkami navíc odvysíláná naprosto v nevhodném čase a s rušivým elementem, tedy záznamem pro neslyšící. Kde je ten svébytný humor, kouzla, napětí atd..? Veronika Žíiková jako queen Eleonora (jinak krásná píseň) se sem vůbec nehodila, odpornější hlas jsem v pohádce ještě neslyšel:-( ()

Peabody

smíchat dva herce a dvě neherečky je sice možná zajímavá varianta, ale tady se to nepovedlo. Andersenova předloha je báječná, tady je z toho kostýmní pobíhání nad scénářem, který se tedy paní Juráskové myslím dost nepovedl. Lucie Vondráčková je pro mne první neherečkou, ale neruší a dá se na ní koukat. Veronika Žilková je ovšem příšerná jako v posledních letech velmi často. Přehrávání do hysterizující polohy hlasem, gesty i mimikou, absolutně nulová reakce na herce kteří jsou s ní na scéně, podobně jako to bývalo v divadle, kde to vypadalo, že veškerou mozkovou kapacitu vypotřebuje na vlastní text. Když pan Stropnický prohlásil Vás jsem si neměl nikdy vzít za ženu, bylo to pro mne přímo ze života. Přestože v popisu filmu tady je psáno hudba Petr Hapka, tak v titulcích je u písně Kdo tě má rád podepsán Jiří Vondráček a to už chápu, měl jsem pocit, že takže blbou ukňoouranost by pan Hapka musel psát někdy po páté hodině ráno, nebo pro jinou příležitost, kdežto od JV mne to, jak by to řekl, ... tak nějak neudivuje. 3koda hodiny času. . ()

Haide odpad!

Já mám moc ráda pohádky, ale toto je doopravdy hnusné. Písničky jsou průšvih. Herecké obsazení katastrofa (nebo katastrofální herecké výkony). Já překousnu téměř cokoliv z dnešní pohádkové tv tvorby (pokud přetočím písničky), ale z téhle pohádky na mě čiší přímo nepřátelská atmosféra. Nevím, co z toho cítí děti, ale já jen křeč, přehrávání a nudu. ()

ostravak30

Křesadlo je taková standartní pohádka, která neurazí ani nenadchne. Jen si tak říkám, že je škoda, že Lucie Vondráčková nehrála v pohádkách a princezny častěji. Přitom se do nich tak hodí. Je to film o slabším scénáři a někdy zajímavých, někdy méně zajímavých kulisách. Třeba les se povedl, sídlo čarodějnice nikoli, v hospodě byla naopak vidět komornost. Těžko říct, zda by interpretace H. Ch. Andersena nemohla být lepší. ()

honajz

Tvl, tohle byla pohádka, a ne soft porno? Jasně, přeháním, ale král je pořád zamilovaný do víly, i když je ženatý, princezna po nocích trajdá a celé ty noci tráví v hostinském pokoji jednoho mladíka, královna vypadá jako megera se sklony dominy, jen bičík a latex jí chybějí - ale ty xichty, co dělá, bohatě stačí. Žilková přehrává jak o život, takže jí tu závěrečnou proměnu těžko věřit, a o králi si člověk myslí, že je pěkný slaboch a že se nechává pořád takhle sprdávat a za sebe nechat vládnout manželku. A ona ani ta Vondráčková nic moc, asi trochu v té době přibrala, protože ta její prasečí líčka nijak atraktivní nejsou. Ale zas z toho vykřesala písničku do svého dalšího alba a samozřejmě další zářez na "herecké" pažbě. Ani to křesadlo vlastně nehraje nějak velkou roli, a tak jediné, co mne pobavilo, když ta prsatá víla použila křídu. Na dveře. ()