S hrdiny komediálního seriálu se potkáváme znovu s odstupem zhruba pěti let. Záminkou nového setkání staré party je výročí tragického utonutí kamaráda Ivana, které zorganizuje majitel cestovky a nový Andrein (A. Bendová) milenec Alex (O. Vetchý). Je tu ale hlavně známá parta: Mikuláš (R. Zach) žije s Bárou (I. Chýlková), Pavla (K. Sedláčková Oltová) čeká dítě s Loserem (A. Jastraban) a ženatý Radek (M. Taclík) se sbližuje s Lenkou, bývalou Ivanovou přítelkyní (V. Nová), zatímco Bohunka (M. Issová) žárlí. K lákadlům tohoto dílu patří sjíždění slovinské řeky na raftu či noční plavba na plachetnici po Slapském jezeře. Krásnou přírodu a atraktivní lokace doplňují humor i absurdní a šokující situace, které prožijí hrdinové tohoto příběhu. (Česká televize)

fabecc1222

Tak se nám naše oblíbená výletová parta po pěti letech vrátila, a předně je třeba říci, že už vůbec jako parta nefunguje, alespoň ně jako ti pohodový výletníci, jak je známe z 1. série. Mnohem větší důraz je tu kladen na vnitřní problémy postav, a vztahy mezi nimi, a kvůli tomu se tak vytrácí ta pohodová atmosféra prvních dílů. Tvůrci byli zřejmě ze strany ČT pro druhou řadu odměněni lepším rozpočtem, což vedlo k tomu, že do jednoho dílu vměstnali hned několik větších akcí, a děj je tak více roztříštěný, než když se soustředil na jednu konkrétní akci, okolo které se celý děj v 1. sérii točil. ()