I když si Bára (I. Chýlková) myslela, že incidentem na horách všechno skončilo, a nechce připustit pokračování bližšího vztahu s kolegou z práce, Mikulášem (R. Zach), brzo je všechno jinak. Novopečená maminka Bohunka (M. Issová), které Bára na horské chalupě pomáhala porodit, ji totiž sama vyhledá, aby ji pozvala na svatbu a taky na kanoe. Bára se s dětmi vypraví na vodu, ale to se velmi nelíbí stávající Mikulášově milence (A. Bendová). Milostné hrátky ovšem nabývají na vážnosti a celá vodácká expedice nakonec dopadne úplně jinak, než si naše parta představovala. (Česká televize)

fabecc1222

Tenhle díl na Vás bude mnohem více působit, až když ho uvidíte opakovaně, jelikož už budete vědět, jaké je jeho finále, a tím pádem tak úplně jinak budete vnímat předcházející, pozitivně laděné momenty, které předcházejí nejsmutnějšímu okamžíku seriálu. Ještě předtím nás ale tvůrci vezmou do povodní roku 2002, kdy nám v několika záběrech až dokumentaristicky ukážou průběh valící se vody. Tvůrce tak postihlo opravdové stěstí v neštěstí, že mohli zábery z dílu spojeného s vodou natáčet zrovna v době, kdy nás ohrožovala takováto přírodní katastrofa... Ve výsledku jasně nejlepší díl seriálu, který se neztratí ani mezi mnohem dražší filmovou produkcí. ()