Hluboko v podzemí Sovího hrádku je uložen poklad, který střeží zlatá sova a lidskému světu zůstal utajen po celá staletí. O jeho existenci věděli jen pohádkoví skřítkové Kilián a Damián a jejich kamarádka, sova Emilka. A kdyby se tito skřítkové náhodou nesetkali s dětmi Honzíkem a Andělkou (L. Ondřej a M. Prachařová), zůstal by poklad skryt i nadále. Jenže skřítkové jsou bytůstky upovídané a děti zase hodně zvídavé. A tak se zanedlouho o pokladu dozví i lakotná a chamtivá vévodkyně z nedalekého zámku (S. Stašová). Začne o něj usilovat a zatáhne do svých intrik i děti. Na jejich obranu se musí postavit babička (J. Bohdalová) i zamilovaný Andělčin bratr Vojta (J. Prachař)… (Česká televize)

sportovec

Příjemná oddychová pohádka s vynikajícími hereckými výkony Jiřiny Bohdalové, Simony Stašové a skvělou režií Zdeňka Zelenky; souhrn těchto kladů "táhne" dojem z jinak velmi průměrného scénáře nahoru a přispívá k vcelku harmonickému pocitu z jejího zhlédnutí. Pohádkové prvky v určitém měřítku jakoby ustupovaly do pozadí a hlavní dějová linie tak má velmi blízko k standardní inscenaci pro děti a mládež. Kvalitu POKLADu určitě prověří čas; netroufnu si říci, s jakým výsledkem. ()

giovanni3

No nejslabší na této pohádce je bezesporu scénář a herecké výkony snad všech herců kromě Simony Stašové a jiřiny Bohdalové, které i zde potvrzují své herecké kvality. Dalšími věcmi co byly velmi slabé byly efekty (duch byl fakt mizerný a byl využíván mnohdy zbytečně) což lze kritizovat s ohledem na rok vzniku filmu. Prostě slabší průměr = 2z5 ()

Tommassi3 odpad!

"A zlato prý dají jen tomu, kdo má dobré srdce.." - "Tak to bych snad měla naději, ne ?!" - "No, vás tak nějak vyloučili, vévodkyně.." ;) Zelenka a Troška, zakrnělí samozvaní králové české pohádky.. Troška ve svých kýčích irituje nekončícím diblíkovstvím a přepjatým herectvím, Zelenka Bohdalovou, nablblými příběhy, které nemají co říct, a zhovadile lacinými triky.. Soví hrádek zdobí vše, co je na tuzemské pohádce špatné, ovšem skript samotný platí za to vůbec nejhorší, co jsem za dlouhá léta viděl.. Tyhle soví bobky ať si Kuršová strčí za klobouk.. ()

zdeny99

Průměrná televizní pohádka v níž nejvíce vyniká mluvící sova a po zlatu chamtivá Stašová. Soví hrádek je takové malé strašidelné doupě, kde je zlatá sova ala styl SOUBOJ TITÁNŮ, dva trpaslíci a jedna vysušená mrtvola. Triky na televizní pohádku jsou také ucházející, a to jak u těch trpaslíků, tak zlatých skořápek a ducha připomínajícího Caspera. Zato příběh kolem zahradníka Budaře a té jeho vyvolený je podle mě naprosto zbytečný a pohádka je tím jen zbytečně natahovaná. [835. hodnocení, 24. komentář, 55%] ()

ostravak30

Matka a dcera v jednom filmu - obě skvělé herečky. Nutno dodat, že oběma jdou jak zlé tak hodné polohy. A když si vezmu, že kulisy jsou vcelku slušné, i když místy hororové, herecké výkony budoucích celkem slušných herců taky a celý příběh je ve skrze jednoduchý, ale poučný, pak je to docela pěkná pohádka. Člověk prostě nesmí být chamtivý a neschraňovat jen zlato. Otázkou už je, proč vévodkyně nevěřila sově, že poruší-li její nařízení, něco zlého se stane a stejně tak, proč chtěla být raději zakletou, i když zlatou, sovou než člověkem. Skřítkové sice nejsou pořádně vidět a jde tak jen stěží rozluštit, jací herci se jejich rolí zhostili, ale to se dá odpustit. Stejně jako fakt, že duch sovy vypadal jako hodně nepovedená kopie Caspera. ()

• Na konci pohádky je na svatebním stole sklenice se zeleninou, která opakovaně mizí. (vera35713)