Locke jde za Jacobem a chce s sebou vzít i Bena, který ho má zabít. To se ale nelíbí Richardovi. Locke jde ale nekompromisně za svým. Když jsou u Jacoba, tak má Ben na něj spoustu otázek, na které Jacob neumí odpovědět.
Poté, co se podaří přenést jádro z vodíkové pumy, je těžce zraněn Sayid. Naloží ho do dodávky a pokračují ke stanici Labuť. Cestou je zastaví Sawyer, Juliet a Kate, kteří utekli z ponorky. Sawyer má s Jackem potyčku a hádají se, zdali je Jackovo řešení správné. Do sporu se vloží jak Juliet, tak i Kate.
Doktor Chang se marně snaží zastavit vrtání.
Do tábora na pláž přichází Ilana s jejími muži a nesou s sebou velkou bednu. Pro všechny je velké překvapení, když spatří, co je uvnitř. (PROCESOR)

Colonist

Nejlepší finále sezóny v rámci celého seriálu. Neustále se tam něco děje, divák nemá čas vydechnout. A posledních 20 minut je takový mindfuck, že jsem při prvním zhlédnutí ještě dlouho po skončení epizody s otevřenou pusou zíral do monitoru a vstřebával, co se vlastně stalo. Tímto dílem končí nejlepší éra seriálu, poslední sezóna už takovýchto kvalit bohužel nedosahuje. ()

Script

Spoiler alert: Tohle byl velmi ubohý závěr této série. Pořád se tu něco dělo (zápletka za zápletkou). Nejhorší na tom bylo souboj mezi Jackem a Sawyerem. Ženský v této epizodě měnili pořád svůj názor a následně to nabralo na stupiditě. Jediné díky čemu zvedám hodnocení je smrt Juliet. Tu postavu jsem si oblíbil a byla ji velká škoda. Nic méně co mě taky s*re je to, že už i v této sérii bylo vidět kam to vede. I když mi byl závěr vyzrazen, tak už tato série předem vyzrazovala k jakému konci to směřuje. Celé tyto dvě série bych naprosto ze seriálu ignoroval a přepsal bych to. Navíc, když ten seriál směřuje k tomu konci, tak už by taky mohly začít vysvětlovat. 3 roky Sawyer, Juliet a Hurley a Jin byli s Dharmskou Iniciativou a ani jeden se z nich neobtěžoval zeptat, co ta DHARMA na tom ostrově vůbec dělala. Úplně k nepochopení. Taky se mi nelíbila situace posádky druhého letadla. To jejich chování atd.. Navíc tato série už nevypadá tak tajemně jako ty předchozí. Ne proto, že by něco odhalili (neodhalili vůbec nic), ale protože už mě to ani nedokáže překvapit. Vše co se tu odehrálo se dalo naprosto předvídat a to je to co mě taky naštvalo. K prvním 4 sériím nemám výhrady, protože nejsou pobožné, ale jak sem zasadily do děje víru... To je prostě vrchol. Já ani nevím, zda bych měl seriál dokoukat, nebo abych si vymyslel vlastní konec (stejně to dokoukám, protože by nemělo smysl hodnotit seriál těsně před jeho koncem). 3 hvězdy. ()

BROKEN_

Nevím zda se jedná o nejlepší finále, každý mělo své momenty.....ALE tohle finále bylo kurva neskutečný. Huba otevřená posledních plus mínus 25 minut, pořád se něco dělo, spoustu ikonických momentů a ten WTF moment s Lockem....... HUSTÝ. Poslední scéna totální plivanec divákovi do ksichtu, myslím tím, ti kteří tenhle seriál sledovali v době kdy byl vysílán poprvé, při té poslední scéně totiž museli někteří diváci mít tendenci rozbít televizi. Já jen hleděl na televizi s otevřenou pusou a s překvapením, že takový konec si mohl vybrat jen a pouze LOST. Oni to prostě museli utnout v tom nejlepším :D. Masakr. Jsem zvědav jak se tvůrcům povedla poslední 6 série. jsem natěšený! ()

Arkanoid

Zmeny názorov žien v poslednej chvíli, keď sa rozhoduje o živote a smrti (ľudí, nie plodov) sú mimo a písal ich asi nejaký diletant, ktorému nevychádzalo žiadne rozumné spojenie predošlých dejových línií. Našťastie je napätie veľmi slušné, koniec vyjde tak, že si divák bezpochyby pustí novú sériu a bude sa tešiť na pokračovanie príbehu. ()