Jack, Kate, Sayid a Juliet se vrací zpátky do tábora. Když se utáboří, jde Kate s Jackem pro dřevo. Kate vyzvídá, co se dělo ten týden s Jackem, než ho osvobodili. Mezitím se Sayid snaží vyslechnout Juliet. Když dorazí na pláž, tak se ostatním vůbec nelíbí, že s sebou přivedli Juliet. Jack jim ale naznačuje, že je pod jeho ochranou.
Claire je špatně a Juliet říká, že ví přesně, co jí je a jak ji zachránit. A tak vypráví, že od ztroskotání byla monitorována Ethanem, protože těhotné ženy na ostrově umírají. Navrhuje, že dojde pro sérum, které jí pomůže. Když ho ale vyzvedává, tak ji přepadnou Sawyer se Sayidem. Juliet se ale nenechá zastrašit a říká, že ví o jejich špatné minulosti a že to na ně řekne ostatním. V posledním dějství se dozvíme, jak to skutečně bylo s Juliet a jaké plány s ní má Ben.
Ve flashbacku uvidíme, čím přesně se Juliet na ostrově zabývala a jak se na něj dostala. (PROCESOR)

Colonist

Po poměrně dlouhé době epizoda, kdy je flashback lepší než vlastní děj na ostrově (ale ten tentokrát také není zlý). U dílu 3x07 jsem zmiňoval, že až na výjimku scenáristé Juliet s jejími flashbacky příliš nepřáli. Tento díl je právě tou jednou výjimkou. ()

BROKEN_

Závěrečný zvrat nebyl nějak šokující, dalo se to čekat, ale díky skvělé hudbě, která byla použita ve finále 2 série, mi naskočila husina. Postava Juliet se mi nelíbí, nejspíš za to může samotná herečka. Od pouhého pohledu si říkám - " už tu krávu někdo zapíchněte ". :) ()