Když Lockova skupina vyjde z bunkru Perla, tak objeví mrtvého Eka, kterého si podal černý kouř. Locke rozhodne, že ho nepohřbí na pláži, ale na místě. Když ho pohřbívá, všimne si, že je na jeho holi vzkaz.
Kate říká Sawyerovi, že viděla Jacka. Chce Sawyerovi pomoct dostat se ven z klece. Ten jí ale říká, že není kam utéct, že když byl na procházce s Benem, tak mu ukázal, kde jsou. Nejsou na svém, ale jiném ostrově.
Jack stále váhá s operací. Když mu někdo mikrofonem řekne, ať otevře dveře - ocitne se na chodbě a před ním je monitorovací stanoviště, kde jsou medvědí klece a v nich Sawyer s Kate. Když to Jack uvidí, změní názor. Při operaci vymyslí fintu, aby mohla Kate se Sawyerem utéct.
Ve flashbacku uvidíme Kate, jak se vdává a vede spořádaný život. Její pronásledovatel šerif Mars ji ale nenechá na pokoji. (PROCESOR)

Colonist

A po výtečné předchozí epizodě jsme zase tam, kde jsme byli. V telenovele z medvědích klecí. Naštěstí se tato zápletka pomalu ale jistě blíží ke konci. Navíc má tento díl několik výborných momentů. Mimochodem, touto epizodou jsem dohnal skluz s USA a na další pokračování jsem tak musel čekat se zbytkem světa. Pamatuji si, že to tenkrát byla docela dlouhá pauza. ()