Když se trosečníkům podaří poklop otevřít, tak se Jack rozhodne, že se vrátí do tábora a řeknou ostatním, jak jsou na tom. Při proslovu, který má Jack, se pan Locke rozhodne, že tam vleze hned. Doprovází ho Kate. Protože je lehčí, spustí ji jako první. Lano se přetrhne a Locke neví, co dál. Když dorazí k poklopu i Jack, už tam není ani jeden.
Ve flashbacku se nám představí Jack a jeho pacientka Sarah, která se později stane jeho ženou. Šance na uzdravení pacientky jsou mizivé, proto si jde Jack zaběhat na nedaleký stadión, aby se odreagoval. Tam se setká s Desmondem, který trénuje cestu kolem světa.
Jack se tedy spustí do podzemí a prohledává komplex, aby našel Kate a pana Locka. Jaké je jeho překvapení, když zjistí, že chlapíka, co to tady spravuje, vlastně zná.
Shannon se ztratí Vincent. Když ho jde hledat, má pocit, že zahlédla promáčeného Walta. (PROCESOR)

Arkanoid

Jackov flashback síce podkresľuje jeho charakter, no zbytočne odpútava pozornosť od hlavného deja. Úvod parádny, trochu poodhaľujúci záhadu skôr pre diváka ako však pre postavy, čím efektívne vytvára napätie. Záver prekvapivo prepája flashback s dianím na ostrove. ()

• John (Terry O'Quinn) spouští do poklopu Kate (Evangeline Lilly), která je tažena takovou rychlostí, že si John odře ruce do krve (27:09). V další epizodě má John ruce úplně zdravé, přestože se vše odehrává chvíli po předešlém incidentu. Nejlépe to lze zahlédnout v čase 29:17. (necisty)