Stárnoucí losangeleský polda Jack Murphy má od rozvodu značné problémy s alkoholem. Ani v práci už není tím, kým býval, a tak není divu, že při jedné akci ztratí kontrolu a zastřelí gangstera Tony Vincenza. Vincenzův bratr přísahá pomstu a zakrátko je Jackova bývalá manželka nalezena i se svým milencem zastřelená Murphyho pistolí. Svědci navíc viděli na místě činu Jackovo auto. Ten je také jako hlavní podezřelý okamžitě zatčen a na policejní stanici pouty spojen s mladou zlodějkou Arabelou McGee, kterou před časem ještě sám zatýkal. Jack ví, že má jen jednu šanci. Musí najít skutečného vraha, a proto společně se svou nedobrovolnou společnicí uprchne. Je však zraněn a dívka, která pro něj zpočátku neměla jediného vlídného slova, ho ošetří a dokonce se mu rozhodne pomáhat při pátrání. Jack překvapeně zjistí, že Vincenzo nemá s vraždou nic společného, a tak doprovázen Arabelou musí prchat nejen před policií a Vincenzovými gangstery. Zatímco zoufale pátrá po skutečném pachateli, umírají další lidé, Jackovi přátelé nebo lidé, kteří mají něco společného s jedním jeho starým případem. To ho také přivede na stopu skutečného pachatele. Jejich vzájemný souboj vrcholí závěrečným soubojem, kde hrají prim kuše a výtah. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Povedené a takové konzistentní akční krimi se sympaticky zvládnutým thrillerovým nádechem.  Postava  toho "skutečného pachatele" zmíněného v obsahu opravdu baví a je jako rovnocenný Bronsonův antagonista vlastně i hodně zajímavá.  Bronsonovo zachmuřené neherectví tu svěžím způsobem doplňuje dnes pozapomenutá zajímavě "nehezky přitažlivá" hvězdička osmdesátých a devadesátých let Kathleen Wilhoite, a tak je tahle nesourodá prima dvojka slídilů mnohem zajímavější než kdy byl Bronsonův osamělý mstitel.   Závěrečné zúčtování v domě z Blade Runnera pak ale ultimátní čistě bronsonovskou záležitostí, tak jak ho máme všichni rádi. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný krimi film s Chalesom Bronsonom. Má výborný príbeh o utrápenom policajtovi po rozvode, na ktorého je neznámou ženou hodená vražda jeho bývalej ženy s priateľom a tak musí uniknúť aj so spoluzadržanou prostorekou zlodejkou proti jej vôli, aby očistil svoje meno a navyše ho hľadá aj člen mafie, ktorému zabil brata. Spracovanie sa mi páči, po prvej slabšej polhodine, ktorá prakticky len zoznámi s policajtom a zlodejkou sa dej slušne rozbehne a je sa na čo pozerať až do konca. Ale z tohto potenciálu sa dalo rozhodne získať aj viac, ale scenár to neumožňuje. Hlavná postava tu mala čeliť až trom hlavným protistranám, polícii, mafii a neznámej žene, ale tie prvé dve tu nemajú takmer žiadny priestor a tak hlavná fáza filmu spočíva v pátraní po človeku a dôvodoch, ktoré môžu za obvinenie z vraždy. Akcie tu moc nie je, ale je celkom dobrá. Je tu niekoľko krátkych prestreliek takmer bez zabitých, pár naháňačiek a vydarené finále s vyriešením všetkých protistrán. Herecké obsadenie nie je zlé, Charles Bronson a zlodejka, ktorí sa vtipne provokujú, len hlavná záporáčka mohla byť charizmatickejšia. Réžii môžem vytknúť trochu pomalšie tempo a technická stránka je bez problémov. Ako som spomínal, dalo sa z toho získať aj viac, ale aj tak som spokojný, fanúšika filmov osemdesiatych rokov Murphyho zákon určite nesklame. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 74%. ()

EdaS

Velmi zábavné bronsonovské cannoňácké béčko, kde dokonce dostane parťačku. J. Lee Thompson sice zažil i lepší časy, ale jeho režie je víc než solidní - což platí i pro další spolupráce s Bronsonem z té doby. Bronson sám působí i v 65 letech ve formě. Potěší i atmosférické finále v Bradbury buildingu (známá z Blade Runnera). 70% ()

choze

Průměrná bronsonovka 80. let s dobrým scénářem, ale utahanou režií. Poldovi Jacku Murphymu utekla žena s jiným, vzápětí je na něj záhadným zabijákem hozena její vražda a vedle onoho zabijáka a policie po něm jde i mafián, kterému Jack zastřelil bráchu a navíc má na krku prostořekou zlodějku aut... Teoreticky se tedy divák nemá šanci nudit, ale Thompsonovi to stejně nestačí a film se vleče, akce je poskrovnu a není to ani zdaleka taková prča jako PŘÁNÍ SMRTI III nebo VĚCI, O KTERÝCH SE NEMLUVÍ. ()

Kubaso

Tenhle sympatický filmeček bych s ostatními béčky, která Bronson pro Cannon v 80. letech natočil, do stejného pytle neházel. Je to předvídatelná akční komedie postavená na rozdílných charakterech hlavních hrdinů, ale ty tedy stojí za to. Paradoxně tu hlavním tahounem není Bronson v roli spiťara Murphyho, ale skvělá Kathleen Wilhoiteová, jejíž postava jej zasype takovým množstvím nadávek, až člověk čeká, že ji Bronson každou chvíli musí střelit mezi oči. Že si takovou drzost v jeho filmech snad nikdo dřív netroufl, to je hlavní princip, na němž humor ve filmu pracuje. A funguje to skvěle, i když to není nijak originální ani kdovíjak vtipné (až na pár skvělých hlášek). Líbilo se mi, že hlavním záporákem je pro změnu žena. A její představitelka taky nezůstává pozadu. Je hrozná škoda, že stárnoucímu Bronsonovi nenabízeli role spíš v takových filmech jako je právě "Murphyho zákon". Tady, narozdíl třeba od pokračování "Přání smrti", nepůsobil směšně, protože prokázal, že mu nečiní problémy, když si z něj dělají tak trochu srandu. ()

• Prvý film s Charlesom Bronsonom, v ktorom hlavného záporáka stvárnila žena. (m.a.t.o.)
  • Film mal premiéru dva roky predtým, ako bol na televízne obrazovky uvedený rovnomenný seriál Murphy's Law (od r. 1988). (m.a.t.o.)
  • Keď Murphy (Charles Bronson) prichádza do budovy, kde sa odohráva záverečný súboj, prebehne cez lejak. Keď však vojde do budovy, má iba trochu mokrý oblek, tvár a vlasy má suché. (johnsnow)