Od dvanástej do tretej

• Česko Od dvanácti do tří (viac)

Tuto westernovou komedii napsal a režíroval Frank D. Gilroy, který v ní obsadil Charlese Bronsona do role Grahama Dorseyho, pistolníka na útěku před zákonem, který prožije tříhodinové milostné dobrodružství s osamělou Amandou (Jill Ireland). Když je Dorsey prohlášen za mrtvého, Amanda obratně využije jejich známosti a vybuduje o údajně zemřelém psanci celou legendu. Z Dorseyho se brzy stane ikona, opěvovaná v písních, povídačkách a laciných románech. Představte si ale Amandinu rozmrzelost, když se její hrdina objeví živý, zdravý a hlavně hodně naštvaný tím, že je proti své vůli součástí jejího soukromého podnikání. A Dorseymu nakonec nezbude ani jeho vlastní identita. Díky zesměšňování násilí ve prospěch vykreslení postav a spoustě černého humoru nebyl snímek Od dvanácti do tří ve své době kasovním trhákem, ovšem současný divák si na něm jednoznačně pochutná jako na zábavné, avšak nedoceněné lahůdce. (Česká televize)

dopitak

Obrovskou devizou filmu je původní předrevoluční dabing s Bartoškou a Kotrbovou. Já osobně mám ale problém s žánrovým zařazením, a taky s flmy, u kterých nemůžete hlavnímu hrdinovi fandit, protože je mimo zákon. Tady western velice rychle odbočil do zvláštního směru "bude to znásilnění nebo romantika?", aby se potom všechno úplně otočilo a vy nevíte jestli se smát nebo divit, a na konci to stejné. Nepřišlo mi to ani vtipné, jako spíš smutné a reflektující sílu médií. Ireland bych nahradil někým s větším sex appealem. ()

farmnf

Konečně role, která Bronsonovi skutečně sedí. Malý připrclý mexikánec, trochu zbabělý a velmi vychcaný. Jill Ireland dostane do postele kvůli stejnému problému, jako má Neckář v oskarovce Ostře sledované vlaky. I Charles je však vyléčen a souloží údajně 4x během 3. hodin. Myslím, že tento úsměvný western charakterizuje americkou populaci zcela přesně a i dnes velmi aktuálně. Stačí se podívat na primárky, také ukazovaní penisů a zejména před ženami, doprovázené čtením romantických příběhů.... ()

MM_Ramone

Banda piatich zločincov sa chystá prepadnúť banku. Jeden z nich, Graham Dorsey, má noc pred akciou desivý sen o tom, že tam všetci zahynú, preto chce z toho nenápadne vycúvať. Príležitosť sa mu naskytne, keď príde o koňa a jeho kumpáni ho tak musia zanechať niekoľko kilometrov od mesta. Zostane vo vile krásnej, mladej vdovy Amandy. V obrovskom kolonialnom sídle uprostred prérie. Prežijú spolu krátky, romantický, sexuálny románik, ktorý trval len "Od dvanástej do tretej". To je však len začiatok tejto netradičnej westernovej komédie. Je z toho cítiť neplánovaný nadčasový feeling, ktorý zapôsobí aj na súčastného diváka. Medzi Charlesom Bronsonom a Jill Ireland to naturálne iskrí. Pobavil som sa. *** ()

joehot

Vtipná hříčka, v níž Frank Gilroy (Charles Bronson) ztratí svou identitu, protože si žena, s níž strávil celé tři hodiny myslí, že je po smrti, a tak jej vykreslí poněkud velkolepěji v knize, která se stane bestsellerem. Gilroy pak neobstojí před vlastním "mediálním" obrazem, tudíž mu nikdo jeho pravou totožnost nevěří. Mnoho skvělých hlášek, nadhled, dobrý Bronson. ()

Jossie

Graham Dorsey byl docela obyčejný zlodějíček, dokud neměl zlý sen, že jedna loupež špatně dopadne a tak se raději ulil u jedné bohaté vdovy a hodlal si to tam zatraceně užít. Ona se do něj bohužel zamilovala, což by ani tak nevadilo, mohl si značně polepšit, jenže ona si o něm udělala jisté představy, které bohužel nesplňoval a tak se roztočil kolotoč událostí, které mu přerostly přes hlavu a docela slušně mu zničily život. Docela příjemná westernová komedie. 3,5* ()

• Natáčení probíhalo ve městě Thousand Oaks. Jedná se o druhé největší město v okrese Ventura v Kalifornii. Dále se natáčelo ve Warner Brothers Burbank Studios. (noelcoward73)