Scott Corrigan (Campbell Scott) sežene v bazaru starý kus nábytku, právě takový, jaký hledal. Když ho lehce renovuje, objeví v něm tajný šuplík a v něm dopis nadepsaný Můj nejdražší. Ukáže se, že dopis napsala za občanské války někdy kolem roku 1860 Elizabeth Whitcomb (Jennifer Jason Leigh) v naději, že ho jednou najde ten pravý. Scott ukáže dopis své matce, která mu poradí, aby napsal odpověď, nalepil na ni dobovou poštovní známku a dal ho na jedinou poštu ve městě, která existovala už v 19. století. Pak vidíme, jak pošťák přináší tento dopis Elizabeth, která, když hledá svůj dopis ve stole, zjistí, že záhadně zmizel. Mezi oběma se rozvine zvláštní časoprostorová komunikace, cit a konečně i láska. Nicméně Elizabeth se zamiluje i ve své době, jenže když Scott vygooglí jméno této lásky z jejích dopisů, zjistí, že její milý padne v bitvě u Gettysburgu. Napíše jí to, ale když spěchá na poštu, zjistí, že hoří. Dopis ještě podá, než vše lehne popelem – ale dorazí dopis k cíli? Stihne Elizabeth varovat svého milého? (Peabody)