Brutální město

(neoficiálny názov)
  • Taliansko Città violenta (viac)

Jeff Heston (Charles Bronson), profesionálny zabijak, je prenasledovaný svojimi bývalými zamestnávateľmi, ktorí sa ho chcú zbaviť. Po napínavej autonaháňačke ho zrania, ale on skoncuje s prenasledovateľmi. Zistí, že sú o ňom kompromitujúce fotografie, ktorých negatív vlastní jeho bývalý hlavný objednávateľ (Telly Savalas). Jeff zistí, že mu v spolupráci s jeho priateľkou nastavili pascu, ktorú odhalí a pripravuje krvavú pomstu ... (Cicis)

borsalino

Velmi málo upovídaná, zato výrazově bohatá krimi, podpořená výbornou hudbou. Film představuje život z jedné strany bohatý a nezávislý, z druhé strany však není komu věřit, každý sleduje vlastní zájmy a k jejich uskutečnění hodlá využít veškeré prostředky. Správně rozklíčovat takové zájmy je však více než obtížné. Brilantní byl závěr, kdy se Jeff rozhodne celý kolotoč zastavit. Hudba se ztiší a jediné, co je slyšet je tichounké klepání kulek, pronikajících zkrz skleněné tabule fasádového výtahu... ()

Karamanlis

Od iných snímiek, spadajúcich do subžánru poliziottesco sa Città violenta tematicky dosť líši. Hlavným hrdinom tu nie je policajt, dej sa neodohráva v Taliansku a nie je reakciou na vlnu kriminality a násilností, ktoré v 60. a 70. rokoch otriasli talianskymi mestami či kritikou tamojšej skorumpovanej spoločnosti. Città violenta diváka nezaťažuje politizovaním a moralizovaním, ako tomu u italo-crime neraz bývalo zvykom a prináša akčne ladený príbeh elitného nájomného vraha, ktorý na svoju smolu príliš podľahol ženskému šarmu v podaní jedinečného a tradične strohého (tie milostné scény mu teda moc nešli) Charlesa Bronsona. ()

Snorlax

Nejlepší výkon podalo Bronsonovo charisma, všichni ostatní za ním značně pokulhávají. Film je to nezáživný, vlastně nudný, míchá několik žánrů, o akci bych zbytečně nehovořila, s kriminálkou nemá také mnoho společného, takže nakonec je z toho romantická gangsterka. A gangsterský film à la soap opera mě fakt nebere. ()

Flego

Thriller, ktorý sa sprvu javil ako klasické talianske poliziotteschi, ale americké reálie ho pribrzdili. Príbeh nájomného vraha a peknej zlatokopky trpí siahodlhými scénami v duchu atmosféry. Opak je pravdou, atmosféru to ničilo a nebyť pár dobrých scén, zničilo by to celý film. Očakával som silnejší film a nielen verbálnu hru o moc. ()

tahit

Pro příznivce starších akčních filmů nostalgický návrat. První co mě napadlo, když jsem se chystal Bronsona zhlédnout. Co film může nabídnout? Tak v první řadě se může pyšnit méně známou, ale za to opravdu perfektně natočenou automobilovou honičkou, což určitě ocení příznivci klasických rychlých aut. A v další řadě dobrým hereckým obsazením a na svou dobu vcelku standardní akčností scén. Přesto vše má toto rutinní krimi i své slabší chvilky. ()

• Během natáčení filmu se Michel Constantin a Charles Bronson stali blízkými přáteli. Když Michel Constantin zemřel 30. srpna 2003, po vlně veder ve Francii, Charles Bronson se to dozvěděl a o několik hodin později umírá také. (sator)
  • Identita herce hrajícího Coogana je zjevnou záhadou. Není uveden ve filmových titulcích, ani v žádných sekundárních zdrojích a režisér Sergio Sollima v rozhovoru uvedl, že si nepamatuje, jak se jmenoval. (sator)
  • Do role Vanessy Sheldon tvůrci původně zvažovali obsazení Sharon Tate. (Monco)