Zbrane pre San Sebastian

• Česko Zbraně pro San Sebastian (viac)

Anthony Quinn se snaží v roce 1746 v Mexiku ubránit vesnici proti nájezdu indiánského kmene. Jeho úloha zde není jednoduchá, jelikož i přes počáteční neúspěch se divoši vracejí, aby udeřili znovu a důrazněji...
Mexiko 1746. Pistolník Leon Alastray prchá před zákonem, ale nad uprchlíkem se slituje otec Josef a ukryje ho. Když místní zjistí, že kněz chrání kriminálníka, vyženou je z města. Leon cestuje v přestrojení za mnicha. Společně dorazí do vylidněné vesnice, kterou terorizují indiáni. Farář je zabit ostřelovačem a Alastray poznává míšence Tecla, který by ho viděl rád jako nového duchovního vůdce. Přes značné rozpaky se nakonec rozhodne postavit se s ním dalšímu nájezdu indiánského kmene. (oficiálny text distribútora)

Orlau32

Čtu v některých komentářích kolegů, že jim film připomínal "Sedm statečných". Buď jsem u toho spala nebo mám jiný pohled na věc, ale film měl přece revoluční ladění a nikoliv, že by někomu šlo o soukromý majetek a jeho hájení. Ano, CHARLES BRONSON tam nehrál zrovna sympatickou postavu. Proč ? Protože to byla doba, kdy filmu dominovala vynikající hvězda řeckého původu Anthony QUINN. Vše se točilo kolem něho jako ve "Statečných" kolem Chrise neboli YUL BRYNNERA. Tak to ve filmovém světě chodí a co se týče odpálení přehrady.... tak se podívejte na film "Bitva o Navarro" nebo tak nějak se ten film jmenoval. Já to zjistím a pak opravím. Teď si nemohu vzpomenout. Edvard FOX tam odpálí přehradu... to je pokoukaníčko ! Už jsem to zjistila : "10 oddíl z Navarone " se ten film jmenuje. ()

curunir

Prekvapivo vcelku vydarený ,,western" (film rozhodne nie je presne týmto žánrom), ktorý narozdiel od podobných filmov ovplýva dvomi základnými piliermi - zápletkou (trocha pripomína Sedem statočných. Či Sedem samurajov?) a myšlienkou. Myslím, že Charles Bronson tu predvádza snáď svoju jedinú zápornú úlohu, je však trocha naškodu, že obidvaja záporáci tak jednoducho odídu zo scény. Zaujalo ma obdobie v ktorom sa film odohráva, podľa všetkého to vyzerá na rok 1746, čo však je historicky úplne mimo už len z dôvodu, že vtedy prebiehali vojny o nadvládu nad kontinentom. Skôr teda obdobie vyzerá tak na 30. roky 19. storočia. Hudba Ennia Morriconeho aj keď rozoznateľná už v prvých tónoch veľmi príjemne obohacuje film. Škoda, že táto snímka nie je až tak známa. ()

MrCreosote

Velmi dobrý western příjemně vonící po špagetách. Skvělý Anthony Quinn v bravurně napsané i zahrané roli - nikdo by to nesvedl zahrát lépe než on. Příběh s pomalejším rozjezdem se hodně povedl a děj filmu mě naprosto pohltil. A ta závěrečná bitka byla skvěle natočená, napínavá a hlavně uvěřitelná - stovky indiánů, dělo, střelný prach - prostě paráda. A Charles Bronson v pro něj netypické záporné roli je též vyborný. Tenhle typ westernů já prostě miluju. ()

reich

Western koprodukci Francie, Itálie a Španělsko mě děsilo, ale ve výsledku vznikl vynikající western, ve kterém září famózní Anthony Quinn. Jak je na csfd zvykem, tak opět podhodnoceno, ale někteří by si mělii uvědomit, že nejde tento western srovnávat s klasickými snímky tohoto žánru, ale v pořádku, každý má svůj názor. Za mě výtečný zpracování, příběh s napětím a akcí. Navíc bonusem je zde Charles Bronson v roli záporáka, což není úplně typický a pak samozřejmě krásná Anjanette Comer v roli Kinity. Navíc film doplňuje nádherná hudba Ennia Morriconeho. 90% naprostá pecka. ()

Phobia

Když Řek Zorba začne fušovat do řemesla Sedmi statečným, protože Paul Kersey si přeje zotročení či smrt bandy vidláků z Balíkova, vyklube se z toho celkem obstojný špagetový western. Kupodivu si tenhle flák z dětství vůbec nevybavuju - a to bych za něj tehdy líbala televizi nohy od stolku nebo i zaprášený zadek. Asi v tom pro soudruhy komáry bylo moc víry a prostříháním všech "závadných" plků by z filmu zbylo akorát nesouvislé torzo. Díky otravným blokům reklam jsem propásla finiš (přepnula jsem na Top Gear a musela zjistit, čím je nejrychlejší jezdit po Londýně - na kole!), ale nepředpokládám, že by mě něčím překvapil. Dnes už "Zbraně pro San Sebastian" těžko někoho ohromí, přesto jde o solidní žánrový kousek, místních 67% odpovídá kvalitám. ()