Jay Killon je bodyguard nedávno zvoleného amerického prezidenta, ale je přidělen první dámě. Ta ho nenávidí a dělá všechno pro to, aby se ho zbavila. Zatím však netuší, že právě ji se kdosi pokusí zabít (oficiálny text distribútora)

SNCIS

Charles Bronson jako osobní strážce americké první dámy. Politický akční thriller, Bronson likviduje nepřátelé na motorkách, ve vlaku či v závodní motokáře. Přestřelky, exploze a akce jsou povedená, ale mohlo tam toho bejt víc - Konkrétně tou bazukou toho Bronson mohl předvést víc. Je to dobrodružné, lokace se mění dost často a to je rozhodně plus. Jinak je to poslední film manželské dvojice Bronsonových (Charles/Jill). Jiskra mezi nimi byla, jak v jejich filmech, tak ve skutečnosti. Že jim to spolu ale slušelo? Já myslím že dost - 80%. ()

Martin741

Najlepsim filmom rezisera petera R. Hunta je pre mna vyborne Volani na Dabla s Lee Marvinom a 007 -kou Rogerom Moore -om. Viem, ze natocil aj bondovku On her Majesty Secret Servis, a ze toto bol jeho posledny rezisersky pocin. No ale rozlucil sa teda biedne a komplet vyhasol. Bronson uz evidentne po 60 -ke v roli akcneho hrdinu - no tak to teda LOL. neviem rychlo rocnik jeho anrodenia, tusim mal 66 alebo 67 rokov. To je vela, a na filme sa to plne podpisalo. Tempo je nudne, dialogy nepocuvatelne, tych par vybuchov len umelo vlozenych. Nezaujalo, nemalo cim, a po par tyzdnoch ani nebudem vediet, ze som to videl : 30 % ()

choze

S NASAZENÍM ŽIVOTA to zrovna není a přibližně stejně tak daleko to má k PŘÁNÍ SMRTI 3, které evokuje obrázek s Bronsonem s bazukou (na kterou rovnou zapomeňte). Film totiž nestojí ani tak na explozích, i když je jich tu požehnaně, jako spíš na verbálních střetech Bronsona s první dámou (jeho skutečnou dámou Jill Ireland). Přičemž na to, že jde o béčkovou cannonovskou produkci, nejsou dialogy vůbec blbé a vyjde i nějaká ta hláška či vtípek (např. s tím indiánem). Bronson, který ve stejném roce natočil u Cannonu i čtvrté PŘÁNÍ SMRTI, má ještě šťávu a vypadá dobře a totéž platí o Ireland, které byla tři roky před tím diagnostikována rakovina prsu a o další tři roky později na ni zemřela (jde o její předposlední film a poslední společný s Bronsonem). Režisér Hunt má navíc za sebou už jednu ne nejhorší spolupráci s Bronsonem a sice yukonské dobrodružství NA ŽIVOT A NA SMRT. Průměrné béčko. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Charlesom Bronsonom. Má zaujímavý príbeh o prezidentskom ochrankárovi, ktorý dostane na starosť strážiť prvú dámu s ktorou si vôbec nesadli. Ale musia si k sebe nájsť cestu, kedže sa ju niekto vplyvný pokúša zabiť. Spracovanie sa mi páči, kedže sa je stále na čo pozerať, spočiatku bavia vzájomné nezhody a urážky medzi hlavným duom a neskôr už snaha zabrániť rôznym útokom. A oceňujem, že sa film neodohráva stále v tom istom mestskom prostredí, ako je to v podobných filmoch zvykom, ale väčšinu času ochrankár sprevádza prvú dámu bez pozornosti v rôznorodom prostredí a tak musia útokom čeliť prakticky sami. Akcie tu nie je málo a je celkom dobrá. Je pomerne rozmanitá, tvoria ju hlavne rôzne naháňačky a mnoho výborných výbuchov, len škoda, že je tu tak málo zabitých. Najviac sa mi páči pasáž s protitankovými päsťami alebo ochrankárova prvá likvidácia. S hereckým obsadení som spokojný, ako vždy skvelý Charles Bronson s niekoľkými výbornými hláškami, príjemná postava jeho kolegyne, Jill Ireland ako prvá dáma a slušní záporáci. Réžia a technická stránka sú čistá klasika pre spoločnosť Cannon tej doby, čo mi tiež vyhovuje. Úkladná vražda má presne ako väčšina Bronsonových akčných filmov osemdesiatych rokov jeden väčší zápor a tým je málo zabitých, ale inak som nadmieru spokojný. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 75%. ()

RetroMan

"Killion, save the Mama"! Ostřílený Bronson s mladičkou milenkou Charlie a svou skupinou bodyguardů ochraňuje "Mámu" před tátou. Politický akční thriller s komplotem plného spiknutí. Trochu nemastné, neslané. Manželé Bronsonovi si užívají svůj poslední společný film v závodní motokáře, ve vlaku, na člunu, na motorkách, při přestřelkách, výbuších a hlavně při slovním hašteření. Jmenovat se jako bodyguard Killion, to je taky dobrý :). ()

• Zábery z prezidentskej inaugurácie, ktoré možno vo filme vidieť, pochádzajú zo skutočnej inaugurácie prezidenta Ronalda Reagana. (m.a.t.o.)
  • Jill Ireland sa pôvodne chcela podieľať iba na produkcii filmu a do hlavnej ženskej úlohy navrhovala obsadiť Jaclyn Smith. Charles Bronson a producent Menahem Golan ju však presvedčili, aby si v ňom zahrala. (m.a.t.o.)
  • Posledný film, ku ktorému napísal scenár Richard Sale. (m.a.t.o.)