Úspešný podnikateľ Bryce (Josh Brolin) sa po návrate do rodného mestečka stretne s bývalým spolužiakom Nickom (Alessandro Nivola), ktorý po dokončení školy nemal toľko šťastia. Robí nenávidenú prácu a márne hľadá spôsob, ako uniknúť z beznádejnej pasce ubíjajúceho života. Jeden zdanlivo nevinný večer strávený spoločne zmení pre Brycea na nočnú moru – zoznámi sa v miestnom bare s atraktívnou blondínou Lissou (Reese Witherspoonová). Keď Nick odíde domov, o chvíľu mu Bryce zavolá, že potrebuje jeho pomoc. Strávil totiž s Lissou príjemné sexuálne chvíľky, ale dievča mu potom oznámilo, že má len šestnásť rokov a obviní ho zo znásilnenia. Bryce dievča spúta v pivnici a prosí Nicka, aby mu pomohol. Chce ju zabiť! Situácia sa tragicky komplikuje... (TV JOJ)

Pepinec

Není to poprvé, co mě mile překvapil film podle zdejší klientely průměrný. A výjimečně v tom nemá prsty krásná holka, i když Reese bych sežral i s navijákem... Zajímavá je myšlenka; co jste schopni udělat pro druhého, a jakou přitom máte jistotu, že skutečně děláte tu jedinou možnou věc? Sedlo mi hudební podbarvení netradičních scén, které v jiných filmech zůstávají němé, sedlo mi celé ústřední trio, a sedla mi i večeře, kterou jsem u toho s chutí spořádal. ()

vesper001

Bohužel veskrze průměrná záležitost s nesympatickými mužskými protagonisty a sympatickou Reese Witherspoon. Víc než o thriller jde o nesmělou koketerii s krimi, která zavání upocenou snahou o překvapivé zvraty. Podrazák na dlažbě Alessandro Nivola ještě jakžtakž ujde, hystericky fňukajícímu Joshi Brolinovi ale jeho potíže ze srdce přejete. Dědičné jsou zřejmě nejen herecké vlohy, ale i jejich pravý opak. ()

Lacike

Prekombinovaný thriller v ktorom sa jeden lúzer snaží odrbať druhého, aby zistil, že sa stal obeťou tretieho. Problém je, že všetky tie postavy sú napriek hviezdnemu obsadeniu strašne nesympatické a nemal som komu fandiť. Plus ten flashback trvajúci trištvrte hodinu, nasledujúci po úvodnej pätnásťminútovke, napätie skôr znížil. Chronologicky by to bolo lepšie. Ale len o kúsok. 4/10. ()

IQ Tiqe

Tenhle film slušně prověřil mé emoce a nervy - zlost, zvědavost, jestli plán vyjde, napětí, chuť to vypnout, zlost... A jedna vážně nádherná hláška: "Tos nikdy nepodrazil kámoše? # Další ze snímků, kde vše není tak docela, jak se zdá. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5 ()

Pavlínka9

Překvapivě skvělý thriller z konce 90tých let :) Výborná zápletka, kdy plán nevychází vždy, jak byste si přáli :) Děsila jsem se každé chvilky, kdy se tam objeví něco dalšího. Další osoba udělá "bůůů" spolupracuju s tím a tím a tím ochromý původní trojici postav...Ohledně "tatínkovi peníze" - jsem myslela, že se černoch nazývá "tatínkem", takže jsem v tom nehledala nic spešl ;) A ono ouha....Co všechno jsou lidé pro lásku udělat a jak syrově se pak dá znázornit, když to vše skončí... ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Kalifornii, predovšetkým však v meste Bakersfield. (MikaelSVK)