Po pádu Tobruku v červnu 1942 řídí seržant americké armády Joe Gunn svůj tank do nitra pouště Sahary, aby se vyhnul postupujícím Rommelovým jednotkám a dosáhl spojenecké linie. Cestou posbírá několik spojeneckých vojáků, ale brzy jim dochází voda. Jediná voda v blízkosti je ve starobylé studni, na kterou mají zálusk i němečtí vojáci... (oficiálny text distribútora)

liquido26

Před hodně lety jsem viděl remake tohodle filmu. Hodně se mi líbil. Se starou Saharou je to podobný. Jednoduchej, ale poutavej a nenudící příběh se skvělým Bogartem v hlavní roli. I ostatní herci jsou dobří. Antiněmecká propaganda a černobílost postav je pochopitelná a trochu úsměvná, ale rozhodně to tenhle film nijak nekazí. 4,5 ()

Han22

Skupina vojáků pod vedením Humprey Bogarta umírá v poušti žízní, snaží se přežít a ubránit naprosto bezvýznamnou pevnost před hordami Němců. Nevím jestli jejich boj byl naprosto stupidní, nebo úžasně hrdinský, ale moc dobře se na to kouká. Skopčáci jsou zákeřní (ale ve finále lidští), hrdinové hrdinsky umírají, Bogart jako velitel je kupodivu naprosto bezchybný a finále jsem fakt nečekal. Jediná výtka je k samotným bitevním scénám, kde je až příliš jasné, že režisér nechtěl aby tekly potoky krve a mrtví padali po desítkách a tak většinu mrtvých jen tušíme a krev ukápne jen aby se neřeklo. ()

MikO_NR_1909

Ťažko počas vojnového obdobia vytasiť na svetlo sveta objektívny-protivojnový film, alebo aspoň hlboko podnetný. Okrem propagandistických a dokumentárnych tu máme ešte poslednú kategóriu, t.j. relatívne "prijateľnú" vetvu výkladu zo subjektívneho pohľadu "oslobodeneckej strany". Ale tá akoby zaspala zlatou érou zjednodušenosti, kategorizácii, doslovnosti viet, štúdiovom príbehu a vzletných rečiach. Nepriamo sa nám ešte snaží zdeliť, že Nemci sú len fanatické stroje (hitlerofili) a Američania, poprípade ešte Briti sú aj vo vojnovom šialenstve relatívne pokojní a schopní mienkotvorcovia ideálov a spravodlivosti. Mimo tejto wayneovskej patetickosti sa jedná o solídne natočený snímok mapujúci úzkalia suchých dní v afrických púštiach. Potom pochopíte, ako cenná v živote človeka je voda. Dôležitejšia než hocjaké materiálne bohatstvo. ()

cheyene

Doposud jsem znal pouze mladší verzi z roku 1995, která se mi v mém dětství líbila. Původní film s legendárním Humphreym Bogartem však také nezklamal a v mnohém byl možná i o chloupek lepší. Dva srovnatelné snímky, kterým dávám stejné hodnocení. Nechybí tu slušná akce, dobrý námět a sympatičtí hrdinové. ()

Streeper

Ze začátku to vypadalo velice lákavě, ale pak to jen klesalo a nudilo. Humphrey Bogart byl skvělý herec a mám ho ráda za jeho drsnost, ale v tomhle filmu jsem si ani neuvědomila, že tam hraje a věřte nebylo to kvůli tomu, že to zahrál tak dokonale, že jsem ho ani nepoznala. Prostě příběh nemá nic zajímavého, jen střílení a to mě nebaví. ()

• Vo filme nehrajú žiadne ženy. (westerns)