Nadčasový příběh Péťa a vlk ve filmovém zpracování obdržel v roce 1996 cenu Emmy jako mimořádný dětský program. Hrají: Kirstie Alley, Lloyd Bridges, Ross Malinger a celá řada nových nezapomenutelných animovaných postaviček od legendárního Chucka Jonese, tvůrce Wile E. Coyote & Road Runner. Prokofjevova hudba se rozezní, když se Péťa prvního jarního dne probudí. Krásné ráno se promění v úžasné dobrodružství. Péťa a jeho kamarádi - ptáček, kočka a kachna - nakonec přelstí silného vlka. Okouzlujícím animovaným příběhem se proplétá ještě jeden, jiný chlapec jménem Péťa objeví kouzlo fantazie a dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Beze slov... ;o] - - - P.S. Jediné, co mi kalilo radost byla podivná zvuková složka filmu, kdy ruchy docela vynikají nad hudbou - a to d.m.s.n. mělo být naopak. Škoda. - - - - - (Poprvé viděno 6.1.2013 na >vlčím prostoru< , hodnocení 25, (ne)komentář zde jako třetí - 6.1.2013) ()

Pepinec

Předně jsem neskonale vděčen za to, že nešlo o dokumentární rekonstrukci problémů mého kamaráda Péti v rozpálených rumunských horách. No a dále bych vyzdvihl hned několik věcí; nevšední animaci, trefný hudební doprovod, rychlý spád a také němotu, která by slušela i některým silnějším filmovým konkurentům. Nechce se mi pídit po tom, kdo to tady má na starosti, ale nevěřte tomu, že je tahle malovaná groteska dlouhá 46 minut. ()

Ivulla

Náhodou jsem zahlédla kousek této pohádky a nemohla se odrhnout, i když pointu znám z knížky. Hlavně se mi líbí výtvarná stránka a způsob nasnímání obrazu. Figurky jako živé a přitom krásně stylizované, pohádka je beze slov a vše je vyjádřeno výtvarnými prostředky a výrazem tváře a nejen u lidí, ale i zvířat. Podkreslené trefně zvolenou hudbou, velice působivé a přitom ne lacině líbivé. Opravdu povedené. ()

borboleta

Co víc bychom si mohli přát, než pohádku s perfektní animací, skvělou stylizací a napínavým příběhem, ve kterém opravdu není potřeba mluvit. Film jsem viděla v noci v jednom madridském tapas baru a toto prostředí dodalo všemu ještě další dimenzi, ale jsem si jistá, že by se mi líbil i kdybych ho sledovala doma v obýváku:) ()