Závody koní v texaském Dentonu lákají dobrodruhy z celého okolí. Právě sem zavítá Sam Bass, aby daleko od domovské Indiany našel práci a možná si jednou splnil sen o vlastním ranči. Sam ještě nikdy nevystřelil z revolveru, zato koním rozumí. Před dostihem zpozoruje špatné okování Denton Mare, jasné favoritky závodu, a vsadí proti ní vypůjčených padesát dolarů na Thunderbolta, koně Calamity Jane. Denton Mare při závodě skutečně klopýtne a Sam ji po té za vyhrané peníze od majitele koupí. Hodlá s touhle zázračnou klisnou vydělat jmění a pak se usadit. Během dalšího závodu v Abilene však Denton Mare otrávena zkolabuje přímo na závodní dráze, a Sam, který na vítězství vsadil tisíce vypůjčených dolarů, přijde o budoucnost. (dopitak)

dopitak

Velmi netradiční western, ve kterém se z hlavního hrdiny stane pronásledovaný zlosyn (potud ještě typická zápletka) a už jím zůstane až do konce. Stejně tak je zajímavé jeho bigamní (i když nekonzumované) postavení mezi dvěma ženami, horkou Calimity Jane a půvabnou a poznání romantičtější Kathy. ()

liquido26

3,5 Tak nějak přesně napůl mezi třema a čtyřma. Nebylo to vůbec špatný nebo nudný, ale taky to nebylo nic extra, prostě hezky natočená pohádka o Samu Bassovi, slušným chlapovi, ze kterého se částečně přičiněním debilního šerifa, stal bandita. Historicky opět z 99% fiktivní, ale jinak docela fajn. Líbila se mi Yvonne De Carlo jako Calamity Jane. ()

ilclassico

Láska na Divokém západě: Ona, on a plný zásobník... Byl to milý mladík, když přišel z Indiany. K zulíbání. Nikdy neměl v ruce zbraň, byl přece farmář. Pak přišel hazard, zabití, loupežné přepadení, útěk z vězení, další přepadení, banka... A tak se zrodil další národní hrdina USA. Ve filmu téměř nic není pravdivé, no dívá se na to dobře. V rámci žánru za 3. ()

• Calamity Jane a Sam Bass naozaj existovali. (westerns)