Vietnamská válka je častým motivem pro akční filmy. Železný trojúhelník je jedním z nich. Ukázka bojů s vietnamskou guerillou a osudy hrdinů tohoto filmu zcela jistě zapůsobí na diváka, jak napínavými scénami, tak způsobem kvalitního zpracování, jenž film zařadilo mezi vynikající filmové snímky na toto téma. Úspěšnost filmu ve světě je dána i kladným hodnocením v takových médiích jako je UPI, Playboy magazine, Gallery magazine a dalších. (Video-Spoj)

flanker.27

Film přesně na hranici tří a čtyř hvězdiček, jehož hlaním kladem je u "vietnamských" filmů poměrně netradiční snaha o úhel pohledu z obou válčících stran. Slušná závěrečná bitva. ()

genetique

Aj s myšlienkou ničím výnimočnou (odvaha, česť a klasické uvedomenie si nezmyselnosti vojny) sa dá natočiť kvalitná vojnová dráma s minimom vojnových scén. Ale tie, keď prídu, tak stoja za to a dosť sa čudujem, že tento film zostáva maximálne nepovšimnutý, popri dnešných spodinách by vyčnieval hodne vysoko, aj keď je to v podstate len silnejší priemer. 70%. ()

Campbell

Tenhle film má smůlu že přišel až takhle po Četě. Tohle není vůbec špatný film ale bohužel zapadnul právě kvůli zmiňovanému snímku. Bridges a jeho eskapády ve Vietnamu jsou parádní, sice tu není nijak moc akce(kromě konce) ale je tu vidět ta lidskost a krutost. Tvůrci si mohly více vyhrát s nějakýma scénama a ten zmiňovaný konec mi přijde až moc ustřihlej, ale je to prostě radost sledovat. ()

bogomira

Tak zaprvé děkuju MGM channel, že to omylem dali v originále a ne s dabingem. Film sám působí chvílema trochu srandovně, Vietnamci spolu mluvěj americkou anglinou a pořádaj si v lese divadelní představení spojený s politickou schůzí, ale na druhou stranu, příběh je docela zajímavej a jsou tam některý fakt silný momenty. Bohužel, vedle Apokalypsy, Čety a Obětí války tohle dílko nemůže obstát. ()

drankeryth

Pekny vojnovy film, ktory bol radost pozerat. Dobre vykreslene hlavne postavy vo filme z obidvoch stran barikady ma bavilo sledovat. Hlavne ta z vietnamskej strany, pretoze nepoznam ziaden iny, kde by sa to zaoberalo z blizsej perspektivy ku vietnamskemu vojakovi. Akcii tam neni prilis moc, ale to zas filmu neubera na putavosti deja filmu. Som rad, ze som mal moznost vidiet tento film pre mna urcite neznameho. ()

Blazkowicz

No, ty tři hvězdy u toho nechám, ale jsou opravdu hodně slabé. Klasický levný televizní film prostě nemůže být moc dobrý. Prostředí Malajsie ušlo, ale jinak tam toho k vidění moc nebylo. Akce špatně udělaná a spousta kecání o ničem. Kdo hrál Far Cry (jedničku), tak pozná neustále dokola hrající zvuky ptáků v džungli. 3-* ()

robfi

ponekud prazdne a klisoidni a ty prostrihy jednou jsme s americanama a jednou s vietnamcama tomu take moc nepomahaji ... navic slaba akce. fajn je na tom , ze celkove ladeni neni uplna blbost, ale slo to natocit o dost lepe ()

Winster

Docela pěkný film, hlavně se mi líbí pohled i z "druhé strany". Což se normálně ve filmech z vietnamské války nestává. Suprová závěrečná bitva. ()

leonskennedy

Proti četě je to slabé,ale jinak celkem dobrý akorát mi moc nezajímali keci rákosníků.A hlavně jsem nemohl rozdejchat když ten žlutej zabil Johnnyho Hallydaye! ()

J.o.h.n.ny

je to klasický válečný film z 80 let. Svým způsobem zajímavý a svým způsobem prostě jen 80. léta. Příběh je americkém kapitánovi, kterého zajme vietkong Ho, aby ukázal svému nadřízenému, že kapitán je jeho zajatec. Naknec ho Ho pustí. poté se střetnou v zavěrečném boji o vesnici - nejsilnější moment filmu za 4*, ale i jedna vyvražďovačka v domě (2*). A ta šílená elektronická hudba. Každopádně klady převyšují nad zápory. celkový hodnocení asi 3,5* ()