Když jste malý mravenec, svět vám připadá obrovský – a dobrodružství ještě větší! To se Lucas naučí v okamžiku, kdy namíří svoji vodní pistoli na zdánlivě bezbranné mravence. Mravenci ho pomocí tajného elixíru zmenší na svoji velikost a z mraveniště se stane hromada napětí, akce a hlavně smíchu! V původním znění poznáte hlasy Julie Roberts, Nicolase Cage, Meryl Streep a Paula Giamattiho, čeká Vás opravdová rodinná lahůdka. (oficiálny text distribútora)

Dever

Soundtrack John Debney: 1. Parade Of Ants 2. Destroyer 3. Sad Lucas 4. Zac Attempts Potion 5. Head Of Council 6. Parents Leave On Trip 7. Zac Makes Potion 8. Colony Floods 9. Colony Destroyed 10. Mommo Awakens 11. The Queen 12. Team Competition 13. Wasp Attack 14. Honeydew Feast 15. The Ant Mother 16. Sneaking Home 17. Hang Gliding 18. Jellybeans 19. Frog Attack 20. Zac And Lucas 21. Exterminator Arrives 22. Asking For Wasp Help 23. Launching The Attack 24. Assault On Stan 25. Lucas Gets Named 26. Home Coming 27. Bullies And Sweet Rock ()

Cival

Není to vyloženě špatné, ale ani ne dobré, a už vůbec ne výborné. Mravenčí polepšovna má při abseni gagů štěstí, že ve své podstatě je spíš moralistní báchorkou pro nejmenší s odklony k válečnému filmu a citacím Star Wars i Včelky Máji. Každopádně hvězdná sestava hlasů zůstává brutálně nevyužitá. ()

Malarkey

Pro menší děti je Mravenčí polepšovna jako stvořená. Sice jsem se i já docela dobře zasmál, ale ze začátku mi to zbuzovalo právě opačný dojem. Přiznám se, že jsem na film koukal s českým dabingem, což mi ani jak koukám líto být nemusí, podle toho kdo co píše se ten originální ani moc nepodařil, což samozřejmě není pravda ohledně českého, který naopak dopadl velice dobře a možná díky jemu jsem se v druhé půlce skvěle bavil. Jak řikám Petr Rychlý je hrozný herec, ale skvělý dabér a i nyní to znatelně prokázal. Po grafické stránce je Mravenčí polepšovna ztvárněna vcelku dobře a rozhodně je to jeden z těch lepších animovaných filmů v dnešní době, ale i tak to není na více jak tři hvězdičky. --- Řiká se, že se k nám jednoho dne vrátí a medovice bude pršet z nebes jako déšť. - Takže vy chcete aby z nebe padali teplý bobky? - Ano to by byl požehnaný den! ()

MrHlad

Ve všech směrech totálně průměrný animák, ve kterém není ani přiliš humoru, ani zajímavý příběh. Další variace na téma "napravený parchant," kterou jsme už tisíckrát viděli. Ale díky stopáži se to dá vydržet celkem bez problémů ()

T2

Podobné námety tu už boli a omnoho zaujímavejšie podané a asi aj preto je to najväčší prepadák na poli CGI animácie. Po grafickej stránke je to miestamy až dosť nepekný podpriemer - čo teda fakt bije dosť do oči, samozrejme nie je to až taký nevydarený zmätok a nájde sa tu zopár milých momentiek ale je tam opäť to klasické moralizovanie a to už fakt nemusím. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $28,142,535Tržby Celosvetovo $55,181,129 ()

DaViD´82

Po všech stránkách průměrná záležitost pro menší děcka, která je však díky "akčním" scénám a relativní krátkosti bez problémů k přežití. Pouze pasáže ve kterých se vyskytují vosy jsou zdařilé. Zbytek je neškodná až nezajímavá pohádka s násilně podaným ponaučením. Třetí * je za zážitek, který přináší IMax 3D verze, která jasně naznačuje jaký potenciál filmová budoucnost skýtá. ()

novoten

Výtečně animovaná mraveniště, tráva, voda a všelijaká přítomná havěť v příběhu, na který se výborně kouká, obzvlášť pokud máte vedle sebe sourozence, který se královsky baví. Nechybí klasické aspekty rodinného animáku jako důležitá nerudná mužská postava (Zoc) nebo nakažlivě optimistická či totálně depresivně naladěná dvojice (tady v prvním případě včela a podivný slimák(?) ve druhém). Překvapivě milá věc, která umí zvednout náladu. ()

monolog

Další naprosto zbytečný a ještě k tomu nechutně předražený animák. Kdyby takhle natočili Čapkovu hru Ze života hmyzu, nebyl bych vůbec proti, ale nesměli by se oddálit od předlohy, což by hollywoodší tvůrci nedokázali. Jak tam není sdostatek sentimentu, patetismu, moralismu a hrdinství, není to dobrý animák. Postavy jsou nepropracované, prakticky jen karikatury, děj nudný a častokrát dříve omletý, humor trapný a i když se člověk párkrát usměje, i tak mi to přišlo příliš křečovité. Malé děti si ale přijdou na své, přestože nikdo jiný. A je to zvláštní, dřív byly pohádky (skutečné pohádky, ne ty dnešní polodramatický sitkomový 3D výtvory, který za ně vydávají), který byly jak pro dospělý, tak pro ty nejmenší, kde i přes infantilnost děje si na svý přišel každej. Dnes se snaží do pohádek nacpat realitu na každým kroku, ale realitu nereálnou, zabalenou do hloupostí a s umělým moralizováním a hrdinstvím. A já říkám, už dost, už je toho trochu moc, už to chce zase nějakou tu výhybku někam jinam. ()

Lateef

Příběh zasazený do života hmyzu se mi (jako studentovi biologie) velice líbil. Animace je také dobrá, ale jinak je film jedno obrovské klišé a všichni, včetně toho nejmenšího drobečka v hledišti od začátku vědí, jak to nakonec dopadne. Supr voice sestava. Animované filmy obecně se začínají neskutečným způsobem množit a lidé zákonitě nemohou stíhat sledovat všechny. Vybírají si tak ty kvalitní (většinou Pixarovky), a proto na sebe Ant Bully, jenž posbírala v drtivé většině průměrnou kritiku, v kinech jen tak tak vydělala. 70% 50 miliónů dolarů(rozpočet)/55 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Hal_Moore

Ach jo, tak je tu další loňský animák (všímáte si, že vloni bylo těch animáku opravdu hodně?). Za plotem bylo skvěle, pak však přišla Obleva a vše zachraňoval Monster House. Mravenčí polepšovna se zařadí někam mezi pokračování Doby ledové a V tom domě straší. Uteče strašně rychle, pobaví ty nejmladší diváky, sem tam stihne poučit prváky a jednou / dvakrát mrknout na ty odrostlejší. Nic nového film nepřináší a nic vskutku zajímavého se v něm neděje. Ještěže v kinech nevydělal, to bychom tu měli každý měsíc pět nových animáků podle hesla: Co je animované, to je výdělečné. Ovšem Mravenčí polepšovna si za rok 2006 odnese jeden - dalo by se říci smutný - primát. Jde spolu s World Trade Center o nejlepší film roku 2k6, který je jakkoliv spojen se jménem Nicolas Cage. Nicku, prober se! ()

genetique

Spomedzi troch veľkých mravenčích animákov má práve tento 'najmenšie mravenisko'. Množstvo hlúpučkých postáv, len dve tri, ktoré vedia naizaj pobaviť a aj to len pousmiatím cca každých päť minút. Navyše originál hlasy som si v nadabovanom znení moc neužil a v telke som moc 3D zážitok nemal, ale je to milé, rýchle, poučné a miestami nápadité, takže to ostáva v peknom priemere. 55%. ()

Hitman_47

Takový normální rodinný animák, který ničím nepřekvapí ani neurazí....ale akční scény maj fakt spád a pěkně se na to prostě kouká...a ať vás, vy smradi, ani nenapadne likvidovat mravenčí "kupky"! ()

MMR

No hlavně, že se nám hošík polepšil. Jakým způsobem, a ještě ke všemu nudně, to už je asi jedno. Hlavně, že už byl konec. ()

Spooner

Nápad to byl slibný, vylezla z toho ale další moralizující báchorka, která postrádá jakýkoliv spád a většinu času také nějaký ten humor. Animace mravenců je skoro stejná jako u několik let starého Mravence Z, ale ty akčnější pasáže jsou velmi dobře uděláné a ke konci se vlastně dostaví i nějaký ten humor, takže jsem vlastně i trochu nasmál. Takže naštěstí se z toho nevyklubala další Karcoolka, Divočina a podobné zhovadilosti. ()

gogo76

Výborný , nedocenený animák , ktorý trošku neprávom ostal v tieni Pixaroviek. Prekvapuje ma pomerne nízke percentuálne hodnotenie. Postavičky spočiatku môžu pripomenúť animák Mravenec Z , ale príbeh je úplne iný. Animák má všetko čo má dobrý animák mať.Ďeťom sa páčilo a mne tiež. Nenudil som sa a dá sa pozrieť aj na viackrát. 80%. ()

juta

Pohádek s mravenci je překvapivě dost a Mravenčí polepšovna se drží určitého standardu, ze kterého sice nevyčnívá, ale ani neklesá na samé dno. V tomhle případě je to prostě průměrná podívaná. ()

lamps

Takové příjemné dobrodružství pro celou rodinu, které nikdy vyloženě nezklame. Animace je pěkná a povedených a vtipných momentů se tam najde poměrně dost, ale přesto se nemůžu zbavit pocitu, že tohle všechno už jsem někde viděl... a v lepším. 65% ()

Pepinec

Nepočítám s tím, že by se na základě téhle vlažné polívčičky někdo polepšil. Leda že by u toho neusnul a nedíval se na to jen proto, aby si uvolnil místo na disku. ()

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (viac)