Pro 73. ročník mladých kadetů Univerzity obrany malé planety Kibi je plavba na zbrusu novém hvězdném plavidle "Amaterasu" příhodnou ukázkou k co nejlepším výsledkům u závěrečné zkoušky. Z ukázkového letu se ale během návratu do doků stává boj za záchranu celé planety, když je jim oznámeno šokující vyhlášení války agresivním přilehajícím hvězdným královstvím. Dalším šokem je počínání vlády domovské planety, která se bez jakéhokoliv náznaku odporu vzdává. Kadeti na palubě "Amaterasu" se po zvážení všech možností rozhodují pro zahájení svoji vlastní války. K dosažení nutného zdroje nejenom finančních prostředků vyjednávají s galaktickým televizním kanálem o přenosu celého dění na televizní obrazovky, kde jej diváci budou moci sledovat jako účinkující futuristické reality show. Co je ale nejhorší, v této reality show se opravdu umírá. (Conspi)

brmaku

Asi nejtvrdší hard sci-fi, které jsem viděl. Tohle není obyčejná space opera se zachraňováním princezen ale vážně míněné zamyšlení o svobodě, vědeckotechnickém pokroku a jedné hvězdné lodi, která se vzepřela. Přidaná dějová linka televizního přenosu celého dobrodružství vesmírné lodi nám dává možnost introspekce vlastního diváckého prožitku jako diváka zmiňované scifi reality show. Ti z vás co mají strach z japonského anime a děsí je sousloví reality-show, nemají se čeho bát. Seriál je pojat velmi realisticky a vážně, nečejkte žádné přehnané anime ječení ani trapné sprchové scénky. A i když jsme v průběhu seriálu svědky vyvíjejících se vztahů mezi členy posádky, určitě se nemusíte bát žádných uhádaných scén nad hrncem v kuchyni, jak je známe ze skutečných reality show.----------------> Obecně bych film doporučil nadšencům hard sci-fi žánru, zvlášť, pokud máte v oblibě space opery typu Battlestar Galactica. Pro někoho může být anime zpracování nezkousnutelné, protože ač se jedná o vážně míněné dílo, stále je výsledkem japonské seriálové kultury. Ale dejte tomu šanci a nebudete litovat! ()

• Autorem eponymního vědeckofantastického námětu je knižní autor a japonský herní designér Ryo Mizuno. (Conspi)
  • Úvodní skladbou je "Radiance". Její autorkou je japonská popová zpěvačka Mami Kawada. Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Chi ni Kaeru". Tu má na svědomí mladá japonská j-popová zpěvačka Kotoko. [Zdroj: geneon-ent.co.jp/] (Conspi)