Šestnáctiletá Patti Randallová se doma hrozně nudí. Ovšem jen do chvíle, kdy její kočka D.C. najde klíč k tajemnému únosu. S pomocí agenta FBI, který zkazí, na co sáhne, se dívka a její zvířecí detektiv ujmou vyšetřování, v němž není nouze o řadu bláznivých nehod a nedorozumění. Nakonec se jim ale přece jen podaří případ vyřešit (oficiálny text distribútora)

lakikaki

Prvá polhodina je OK. Zaujal ma celkom vtipne vykreslený život v malom mestečku. Potom sa však objavil Doug E. Doug (černošský herec, ktorý sa zrejme snaží preraziť ako komediant) a cely film sa zmenil na trápnu komédiu. A finále bolo už na mňa trochu priveľa. Dal by som tomu len 2x*, ale účasť Christinny Ricci to trosku zachraňuje :) ()

xander

Priemerná Disneyho komédia ktorá nieje ani vtipná ani zábavná. Keby tam nehrala Christina Ricci nestál by film absolútne za reč. Doug E. Doug sa síce podobá na Chrisa Rocka, ale herecky ani komicky príliš neoslní. Nezaujímavé sú aj postavičky Georga Dzundzu, Petera Boylea a Michaela McKeana. Tento film je len podpriemerná televízna Disneyovka. ()

tron

Tento film je pre trona kľúčový. "Wtf???" pýtate sa možno a znechutene sa škrabkáte na hlave. Vysvetlím. Bol to historicky prvý film, ktorý som videl na NAŠOM videu. Roky predtým sme videokazety pozerali na videu Vlada Meda, ale keď naši nakoniec kúpili videorekordér, prvá kazeta, ktorá doňho vošla, bola práve s touto hranou disneyovkou. Navyše šlo o originálnu kazetu, ktorú som vlastnil, čo v tej dobe bola pomerne drahá záležitosť. Mne sa túto kazetu podarilo vyhrať v nejakej súťaži. Toľko k tomu. A film? Nič moc, ale scenár je vcelku fajn a dosť tomu dali Christina Ricci a Dioug E. Doug (ktorý sa snažil byť hviezdou, ale nikdy sa mu to nepodarili a neskôr bol nahradení úspešnejšími "ukecanými černochmi" Chrisom Tuckerom a Chrisom Rockom). ()

Omnibus

Tenkrát jsem se u toho filmu chytal za hlavu, co to proboha jenom moji milovanou morbidní holčičku Wednesday napadlo, hrát v takové infantilně blbounké slátanině o nějaké prašivé a určitě zablešené šilhavé kočce... Dnes už jsem o něco shovívavější a navíc uznávám, že se jí (jejímu agentovi?) mohlo jevit jako dobrý nápad přijmou hlavní roli v remaku velice úspěšného filmu (že se jedná o remake kvalitního filmu z roku 1965 a jaké ceny ten původní film posbíral, to jsem při zhlédnutí naprosto netušil).Dokonce jsem se i chvílemi bavil, rozhodně mi to nijak psychicky neublížilo, v rámci možností i potěšilo. Koneckonců, vždyť v tom hrála ONA ... ! Takže dvě hvězdy pro Christinu Ricci a to je všechno. Pro tu kočku žádnou další hvězdu, pro tu už jen mlíko. ()