Britsko-americká komedie v režii Dana Irelanda nám představuje vdovu Palfreyovou (Joan Plowrightová), která po manželově smrti prožívá těžké chvíle. Rozhodne se opustit svůj dům ve Skotsku, kde žila řadu let, a přestěhuje se do Londýna, aby byla blíž ke svému vnukovi Desmondovi (Lorcan O'Toole).

Usadí se v Claremontu, což je dům pro seniory, pokouší se najít vnuka, který není k zastižení, a snaží se navázat vztahy s ostatními obyvateli. Na jedné vycházce se seznámí s mladým spisovatelem Ludovicem Meyerem (Rupert Friend). Ten starou paní, která ztratila rovnováhu a zranila se, odvede domů, a oba postupně zjišťují, že mají spoustu společného. Jejich přátelství sílí a paní Palfreyová Ludovica požádá, aby se vydával za jejího vnuka, na něhož se ostatní neustále vyptávají. Díky radě moudré dámy se mladý muž posléze odváží pozvat na schůzku půvabnou dívku svého srdce. (oficiálny text distribútora)

Courtemanche

Důchodový styl, spíš televizní snímek kolem Joan Plowright a tentokrát ani ona z toho neudělala film. Pokud ale v televizi máte jenom jeden program, já nevím ostatní třeba zmizeli, tak se to dá. ()