V blízké budoucnosti, kdy zuří válka na blízkém východě a ceny u.s. ropy stojí šest dolarů za galón, ambiciózní bankéř Tom Hanson (Christian Slater) se najednou ocitne v pozici 20-ti miliardový nabídky na převzetí společnosti pro ruskou ropnou společnost. Je to obchod, pro který by někteří i zabíjeli. Ale postupně, Tom a jeho idealistická společnice (Selma Blair), odkrývají pravdu o této transakci a uvědomují si, že je v sázce mnohem více než jen peníze a fosilní palivo. (oficiálny text distribútora)

Ant

Stupidita tohohle filmu bije do očí. Celý scénář je naprosto mizerný, a neustále se snaží vnutit divákovi dojem, že zápletka je mnohem složitější, než se zdá. Ani herci film nijak nezvedají a zajímalo by mě, co Slatera neustále táhne do tak sračkoidních filmů. ()

TylerD.

Jaký sakra scifi? Jinak film se mi zdál o mnoho lepší než říkají procenta (dnes 42 %). Občas se u těchto politicko-právních dramat divák ztrácí, což nastalo i tady ale v přijatelné míře, většinou se zase brzy chytnete a nakonec i předvídáte závěr. Jinak ano, myslím si, že takhle to v reálu možná i může chodit. Akorát jsem nepochopil jednu zásadní věc - co je na tom vlastně tak neetického? :D Možná je to tam jen pro účely filmu :) ()

honajz

Hrozně velká snaha natočit cool thriller z budoucnosti, postavený na tehdy skoro neuvěřitelné představě 35 kč za litr benzínu. Ale jednání a motivace jednotlivých postav jsou nahodilé, samy nevědí, o co usilují, takže se koná jen nuda, nelogičnosti a hlouposti. ()

• Natáčení probíhalo v Bostonu. (Terva)