Invaze dne D nejrozsáhlejší vojenská operace druhé světové války a začátek konce - vyzdvihla Dwighta Ike Eisenhowera jako jednoho z nejschopnějších amerických armádních důstojníků. Generál Eisenhower rozhodl během několika týdnů o osudu tisíců vojáků v komplexním strategickém plánu řízeném společně s britským ministerským předsedou Winstonem Churchillem, americkým generálem George S. Pattonem, britským polním maršálem Bernardem Montgomerym a francouzským prezidentem Charlesem de Gaullem. Byla to nejistá doba, neexistovaly druhé šance. V takové atmosféře jeden muž, Dwight Eisenhower, spojil světové vůdce dohromady k jedné z neblaze proslulých bitev historie. (oficiálny text distribútora)

nervoznideda

fantastický film Ike Churchil přímo nádhera děkuji že jsem se narodil v 1941 a nebyl u toho ; perfektní pohled na invazi očima velitelů . Tom Selleck představitel chlapů moc mi připomíná Gregory Pecka a ostatní aktéři výborně podaní . ten film se musí prostě vidět deda :-) Pro Ika poslat tísíce vojáků na smrt to bylo určitě deprimující, ale bylo to nutné jinak by nás rusáci sežrali všechny deda :-)souhlasím s aluskou "Máš na to, abys to dokázal, i s generály a admirály, které on urazil." - "Jsem rád, že si to myslíš, Brade, protože když to zpackáme, skončíme spolu v zásobovacím kanclu ve Washingtonu.", "Jsme obklopeni jedněmi z největších egoistů v dějinách, mým úkolem je starat se, aby táhli za jeden provaz, a to nesvedu, když se s nimi budu prát o místo v novinách."(4.10) organizace je strašně důležitá , poslat vojáky musí dostat nažrat auta benzin, dábelské deda honza:-)7,9,18 fantastické i dnes15.6.2019 :-) 18.8.2o2o:-) 23.1o.2o2o:-) 25.4.2021  jak jsem již popsal mun selek nemá chybu 3.9.2O21 ()

Gemini

Největším šokem pro mě byl Tom Selleck v hlavní roli. Když máte někoho zafixovaného jako týpka z nenáročných filmů (ať už komedií nebo westernů), docela to překvapí. No a to je taky zhruba vše, co by mohlo někoho, kdo se trochu zajímal o historii a viděl nějaký ten starší válečný film, překvapit. Dnes už prakticky tradiční historky "Ikeu, potřebuješ praštěnýho kavaleristu," a "Jen pro jistotu," se tu sejdou hezky na jednom místě a je to svým způsobem nové a dobré. Co je však daleko lepší - tato "rekonstrukce" se dokázala vyhnout přehnanému patriotismu a patosu...díky čemuž může ovšem místy působit trochu těžkopádně. Naštěstí je stopáž velmi rozumná, nehledě na to, že u tak významných událostí se snad ani nudit nelze. A za obzvláštní potěšení (mého poněkud protifrancouzsky zaujatého já;)) v podobě osoby budoucího monsieur le presidenta dám deset procent navíc. A je z toho velmi slušných 70%. ()

HonzaBez

"Může být jen jeden velitel, jeden dirigent tohoto orchestru. Jeden vrchní velitel ve vzduch, na zemi, na moři" Tento film ukazuje, jak ono naprosté a neomezené velení při plánování a následné realizaci operace Overloard fungovalo v praxi a ukazuje to dosti přesvědčivě. Sice mi to místy přišlo až poněkud dost upovídané, ale ono plánování takto kolosální akce, jakou byla invaze ve Francii v červnu 1044, asi vskutku vyžadovalo vše dokonale a do detailu prodiskutovat, ať už s členy vojenského štábu či politiky (zde zejména W. Churchill a Charles de Gaulle). Film však i velmi názorně ukazuje, že ono konečné rozhodnutí a konečná odpovědnost ležela nakonec výhradně na bedrech muže, který se možná až do té doby nemohl pochlubit tolika úspěchy na frontě (jako třeba britský polní maršál Montgomery), přesto však ve své roli stratéga nakonec obstál na výbornou. Stejně jako na výbornou obstál Tom Selleck v titulní roli. ()

Lynn

Škoda toho, že na tento film vybyl jen televizní rozpočet, scénář, který nám předkládá příběh o událostech těsně před vyloděním spojenců v Normandii je poměrně hodně zajímavý, vyhýbá se patosu a klišé a Tom Selleck je v roli gen. Eisenhowera velice charismatický. Mohl by z toho být parádní celovečerní film. ()

sepp

Docela překvapivě povedený TV  film. Takovéto "ukecané" komorní záležitosti mi vyhovují, zvláště když jde ještě o zajímavé téma jako v tomto případě - přípravy na Den D a dilemata vrchního velitele spojeneckých sil. A Tom Selleck opětovně ukazuje, že je opravdu hodně a hodně neprávem podceňovaný herec. ()