Pop a Kitty Wonder vlastní cirkus a díky Popově závislosti na hraní neustále tonou v dluzích. Jejich konkurent John Noble se snaží získat jejich hlavní atrakci slona Jumba a postupně jim odláká veškeré obecenstvo. Najednou se objeví záhadný provazochodec, do kterého se Kitty zamiluje. Bohužel netuší, že se jedná o Johnova syna. (Magic Box)

nemorino

Dejovo jednoduchý ale herecky unikátny (hlavne kvôli Doris Day). Film som videl dávno v nejakej anglickej TV no nijak ma vtedy nezaujal. Až po pozretí DVD s remastrovaným zvukom som ocenil čaro filmu. Na výroku Marthy Raye: "Mala som predvčerom rastovú bolesť. Šla do boku" som sa smial ešte hodinu po filme ()

Oskar

První film z cirkusového prostředí, z něhož jsem neměl pocit, že jsou zvířata mučena a mrzačena pro potěchu obecenstva, ale že jsou situace přizpůsobeny jejich možnostem. Třeba se pletu, ale budí to ten dojem. Je to příjemná muzikálová komedie a mimoděk odkrývá další silné stránky Doris Dayové. Tato srdnatá dělnice zábavního průmyslu si s každým dalším viděným filmem získává můj respekt. Byla (nebo JE, abych ji nepohřbíval) viditelně inteligentnější než postavy, které hrála, přesto nepodceňovala lehký žánr, neshazovala naivní mentalitu svých postav ani jejich často malicherné cíle. I v průměrných filmech podávala plnokrevné herecké výkony. Její profesionalita vyniká právě v opusech jako je Úžasný cirkus, kde vedlejší postavy nejsou jalově šablonovité jen vinou scénáře, ale i proto, že stejně neinvenčně jsou zahrány. Mám na mysli především Marthu Raye (stejná uvřískaná manýra, pro niž jsme drželi palce Chaplinovu panu Verdouxovi, aby ji konečně usmrtil, je zde projevem „dobrého srdce“), nelidsky bodrého Jimmyho Duranta, jehož hlavní starostí je uplatnit co nejčastěji svůj trademark, krocaní škubání hlavou, a hlavního milovníka Stephena Boyda, „mužně“ nafrněného, až praská ve švech. Není snadné uvěřit, že takovým fajnovkám šapitó dávno nespadlo na hlavu. ;-) 60% ()

danecek24

20. Zlatý Glóbus za rok 1962 - nominace (5) - Nejlepší film (muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Doris Day, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Stephen Boyd, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jimmy Durante, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Martha Raye ()