Red Hot Chili Peppers živě v Slane Castle

(koncert)
  • Írsko Red Hot Chili Peppers: Live at Slane Castle
Hudobný
Írsko, 2003, 102 min

Red Hot Chili Peppers opět dokazují, že jsou na vrcholu kariéry. Koncert obsahuje 18 songů, včetně největších hitů jako Give It Away, Scar Tissue, Californication, Under the Bridge a By the Way. Skvělou atmosféru navíc dokresluje 80 tisíc fanoušků. (KlárkaS)

depp

Tomuto koncertu snad nejde nic vytknout. Redhoti již dostali za své koncertní show mnohá ocenění. A oprávněně. Anthony Kiedis celý koncert tradičně skáče do vzduchu, což je snímáno kamerou podobně jako v Matrixu, takže je výskok "zastaven" a kamera jakoby zpěváka objede dokola. Věřím že to zaujme i mnoho diváků, kteří hudbu redhotů příliš "nežerou". ()

Chasida

Jeden z nejlepších RHCP koncertů, jež jsem měl možnost slyšet. To nejlepší z jejich tvorby plus skvělá nová sóla. Tohle mi sedí! Sledovat všechny čtyři mistry při práci je navíc velká zábava. Je strašně povzbuzující a nabíjející vidět, jak je jejich hudba pohlcuje a jak skrze ně promlouvá. Tohle není kapela, co hraje promárně pro peníze. Pánové Kiedis&Frusciante&Smith&Balzary hudbou žijí a to je moc dobře! ()

Rondell

Neměl bych to dělat, ale hodnotim především z hudební stránky (vlastně by to šlo těžko hodnotit jinak), ta se blíží téměř dokonalosti. Je zbytečné vypichovat třeba Cali, neuvěřitelně si užijete každej song, přesto ho zmiňuju, protože pro mě to byl jeden z největších hudebních zážitků a to přesto, že sem to prožil jen prostřednictvím monitoru a reprosoustavy.. ()

Dadel

Nářezový koncert, na kterém zazněly za doprovodu stotisícového davu všechny hity RHCP (a že jich bylo!) a s majestátním irským hradem Slane v pozadí. Efektní je i kamera se spoustou "bullet time" záběrů - ty asi nebyly natočeny živě (tak rychle asi žádný kameraman neběhá), ale dodělány dodatečně, ale i tak jde o věc, kterou běžně na koncertních záznamech nevidíte. Tohle DVD mě definitivně přesvědčilo, že v červnu (i přes poněkud nadstandardní cenu) nesmím v Sazce chybět. Fly away on my Zephyr... EDIT 2022: tehdy jsem považoval 1350 Kč za nadstandardní cenu, LOL ()

chrustie

Pro mě naprosto nejlepší koncert, co sem viděl. Nejsem nějaký zapřísáhlí fanoušek paprik, ale co tady předvádí, to nenechá snad nikoho chladným. Je tady strašně málo hvězdiček, proto dávám jen 5. A vrátím se jen k naprosto geniálním sólům Johna Fruscianta, u kterých mi šla tak zima po zádech, že zítra očekávám opar. Kdo tohle neviděl, musí tu chybu rychle napravit... ()

• Skladba "Soul to Squeeze" musela byť z koncertu vystrihnutá, pretože Johnovi Frusciantemu sa počas nej roztrhla struna na gitare. (eurika)
  • Na koncertě kapela hraje vyjma singlu „Havana Affair“ skladby z alb „Blood Sugar Sex Magic“, „By the Way a „Californication“. (96petrol)