Místní pěstitelé chtějí, aby se vdovec Mike Dunmore ucházel o jedno z pěti křesel v městské radě. Nevědí, že starý pán, jehož nejbližším přítelem je černý příručí Thurgood, celý život skrývá fakt, že neumí číst. O jeho handicapu nemá zdání ani jeho vlastní syn. Tou dobou nová učitelka v základní škole objeví, že neumí ve třetí třídě číst v devíti letech ani Mikeův vnuk Danny. Chce ho dát přezkoušet a přeřadit do zvláštní třídy. Dannyho otec Patrick to však odmítne. Dokonce zabrání, aby syn podstoupil speciální vyšetření na klinice v Bostonu, kam děda chlapce tajně přivádí. Až tady se letitý muž dozvídá, že trpí těžkou formou dyslexie, kterou po něm pravděpodobně zdědil i vnuk. Dál však o svém nedostatku hodlá mlčet. Bystrý Danny ale brzy dědečkovo tajemství odhalí... (oficiálny text distribútora)

d-fens

Tento film som videl iba z iniciatívy mojej vedúcej, ktorú mám však rád, a preto ho nehodnotím :). Inak je to film, ktorý sa zaoberá problémom dyslexie (jedna zo špeciálnych porúch učenia, pre záujemcov viď stránku www.predys.szm.sk) ()